Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Lampa UberLight™ Flex do gramofonu / myjki

Lampa UberLight Flex to źródło światła zaprojektowane pod kątem analogowych-audiofilskich zastosowań. Kanadyjska firma Reliable Corporation zaprojektowała lampę UBERLIGHT FLEX z myślą o audiofilach korzystających z gramofonu. Ma ona postać podłużnego tubusa z diodami świecącymi, zamocowanego na giętkiej „szyjce”. 

Więcej szczegółów

TOWAR DOSTĘPNY

529,00 zł brutto


Opis produktu

Główne cechy tego innowacyjnego produktu to:

  • ergonomiczny, nowoczesny design
  • wygodne zasilanie USB (zasilacz w zestawie)
  • głowica obrotowa 270º
  • 26,5-calowy (ok 65cm) wytrzymały, elastyczny silikonowy pałąk - "gęsia szyja"
  • nieoślepiające oświetlenie
  • regulowane temperatury barwowe
  • do 60 000 godzin użytkowania
  • maksymalna grubość blatu to ok 54 mm
  • długość przewodu zasilającego to 165 cm

UBERLIGHT FLEX JEST LAMPĄ LED. Matrycę z diodami LED zamontowano w podłużnym tubusie z szybką od spodu. Tubus mocowany jest z kolei do giętkiej, długiej na 65 cm „szyjki”. Można ją wyginać pod dowolnym kątem, a dodatkowo tubus obraca się w osi pod kątem 270º, co daje niemal nieograniczone możliwości jej ustawienia. Lampkę można przykręcić, podobnie jak lampy kreślarskie.

Na górnej części tubusa umieszczono dwa przyciski – do zmiany jasności oraz barwy. Moc regulujemy w trzech krokach: 2, 4 i 6 W (6000 lumenów), podobnie, jak barwę światła. Ta może być zimna (2700 K), neutralna (4000 K) lub ciepła (5000 K). Dzięki temu, jak pisze producent, można zobaczyć o 20% więcej szczegółów niż z klasycznymi lampami. Zasilamy ją przez kabel zakończony wtykiem USB – w komplecie jest też odpowiedni zasilacz 6 V. Dla audiofilów zasilacz impulsowy w systemie będzie zapewne profanacją, ale w łatwy sposób można go zastąpić zasilaczem liniowym, na rynku jest wielu producentów, którzy się w tym specjalizują.

Lampę Uberlight Flex doceniło już wielu dziennikarzy audio przede mną, nie będę się więc silił na oryginalność i powiem, że to znakomita propozycja. Zanim usiadłem do napisania tego tekstu używałem jej przez miesiąc i sprawdziła się zarówno przy słuchaniu, kalibracji oraz ustawianiu gramofonów, które miałem w teście – a także wkładek – ale przydała mi się wielokrotnie, zwyczajnie, podczas normalnego użytkowania systemu audio.

To po prostu lampka, można kupić coś w tym rodzaju w IKEI za nieduże pieniądze. Kiedy już ją jednak przykręcimy lub postawimy (ja miałem wersję przykręcaną), kiedy się nam kilka razy przyda docenimy jej znakomitą funkcjonalność i proste, ale dobrze wyegzekwowane funkcje, oraz świetne wykonanie. Zmienna moc daje komfort dostosowania jej do pory dnia i potrzeb, podobnie zresztą, jak zmienna barwa światła. Najsilniejsze światło o zimnej barwie stosowałem podczas zmiany wkładki podczas dnia, a najniższą jasność i ciepłą barwę, włączając ją wieczorem, podczas słuchania muzyki i oglądania filmów.

źródło: red. Wojciech Pacuła HighFidelity.pl

Strona producenta

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...