Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Nowy EABS - Slavic Spirits, LIMITED LP+BOOK, Astigmatic Records 2019 Zobacz większe

EABS - Slavic Spirits, LIMITED LP+BOOK, Astigmatic Records 2019

AR009LP BOX

Slavic Spirits to próba kontaktu ze światem bezpowrotnie i brutalnie utraconej kultury, która przez brak bogactwa źródeł nigdy nie zostanie już dokładnie zbadana. Metaforą tego braku wiedzy o przodkach jest utwór Ciemność. Następnie zespół zabiera nas do lasów i na pola gdzie spotykamy dwa demony, które nad nimi panują (Leszy i Południca). Wreszcie wspinamy się nad mglistą i wiecznie mokrą świętą górę (Ślęża), by ostatecznie oddać się rytualnemu Przywitaniu Słońca.

Więcej szczegółów

139,90 zł brutto


Opis produktu

EABS to w stu procentach autorskie nagrania, przy czym muzycy nie zapomnieli, że dziedzictwo, to w pewnym sensie kapitał przeszłości, który generuje tożsamość i buduje przyszłość. Dlatego przodkowie z ery jazzowej i bigbitowej wskazali drogę, którą zespół powinien obrać w swoich dalszych muzycznych poszukiwaniach.

Pomysł na utwór Ciemność otwierający album zrodził się z kolektywnej improwizacji następującej przed koncertową wersją komedowskiego medleya Free Witch And No Bra Queen/Sult.

Bardzo nas zdziwiło, że nowy album poświęcony szeroko pojętej słowiańszczyźnie rodzi się akurat z połączenia utworów o wiedźmie i o głodzie. Jedno i drugie było bardzo dobrze znane w centralnej Europie, nie tylko we wczesnym średniowieczu. Podczas długich tras dużo rozmawialiśmy o skomplikowanej historii Polski. Widzieliśmy w niej dużo strasznych, nieprzepracowanych momentów, które nawiedzają nas we współczesności - wspomina Marek Pędziwiatr.


Jest to też próba radykalnego zerwania z utartymi mitami narodowymi, które sterują zbiorową wyobraźnią Polaków. Muzycy skoncentrowali się na mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej, jednocześnie zastanawiając się nad współczesną duchową kondycją Polaków. Główną inspiracją dla tego albumu jest enigmatyczna “słowiańska melancholia”, którą zespół starał się odszukać we własnym DNA.

Wydanie: Box Set:  1LP 180G 33rpm + 96 stronicową książką.

Edycja limitowana numerowana jedynie 1000 egzemplarzy.

Wydanie: Astigmatic Records ‎– AR009LP, 2019r.


Utwory:

Side A:

1. Ciemność / The Darkness     
2. Leszy / Woodland Spirits
3. Południca / The Noon Witch

Side B:

1. Ślęża (Mgła) / Ślęża (The Fog)     
2. Ślęża / Ślęża
3. Przywitanie Słońca (Rytuał) / Sun Worship (The Rite)     
4. Przywitanie Słońca / Sun Worship

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...