Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Tony Bennett, Dave Brubeck - The White House Sessions, Live 1962, 2LP HQ 180g, Impex Records, 2016 U.S.A. Zobacz większe

Tony Bennett, Dave Brubeck - The White House Sessions, Live 1962, 2LP HQ 180g, Impex Records, 2016 U.S.A.

IMP6024

Wyjątkowe, audiofilskie wydawnictwo od IMPEX Records, po raz pierwszy na podwójnym 180g winylu - The White House Sessions, Live 1962, Tony Bennett i Dave Brubeck - pionierzy jazzu XX wieku, oraz wieloletni przyjaciele, podczas White House Seminar American Jazz Concert na terenie Sylvan Theatre 28 sierpnia 1962 roku postanowili wykonać zaimprowizowany wspólny set i chociaż jedna z piosenek została ostatecznie wypuszczona „That Old Black Magic”, reszta około godzinnej taśmy zaginęła w ogromnym skarbcu Sony, przechowywana była, jak się okazało, z kilkoma klasycznymi taśmami, dopóki nie wypłynęła ponownie wkrótce po śmierci Brubecka w 2012 roku.

Więcej szczegółów

389,90 zł brutto


Opis produktu

Dwóch niezwykłych wizjonerów u szczytu potęgi, Dave Brubeck i jego kwartet oraz Tony Bennett (zarówno ze swoją grupą, jak i z Bennettem w trio).  Brubeck i jego kwartet, Paul Desmond na saksofonie altowym, Eugene Wright na basie i Joe Morello na perkusji, zagrali zestaw składający się z czterech utworów, a następnie zestawu sześciu utworów Bennetta i jego zespołu, z Ralphem Sharonem na fortepianie i Halem Gaylorem na basie i Billy Exiner na perkusji. Potem nastąpił nieprzećwiczony i zaimprowizowany set składający się z czterech utworów w wykonaniu Bennetta i Brubecka, z Wrightem na basie i Morello na perkusji, który zawierał wersje „That Old Black Magic” (jedyny utwór wydany wcześniej), „Lullaby of Broadway”, „Chicago (That Toddlin' Town)” i „There Will Never Be Another You”. Bennett i Brubeck nie wystąpili ponownie razem, dopóki obaj nie pojawili się i na krótko nie spotkali ponownie na scenie podczas Newport Jazz Festival w 2009 roku.

źródło: allmusic.com

Luksusowe wydawnictwo Impex Records, które oddaje niesamowitą akustykę zewnętrzną wraz z drobnymi szczegółami i szerokim zakresem dynamiki. Piękna okładka typu gatefold w stylu vintage.

Format: 2LP HQ 180g 33rpm, okładka gatefold.
Wydanie : Impex Records, 2016 r. U.S.A.
 

Utwory:


Side A:

1. Introduction
2. Take Five    
3. Band Introduction    
4. Nomad    

Side B:

1. Thank You (Djiekuje)    
2. Castilian Blues

Side C:

1. Introduction    
2. Just In Time    
3. Small World    
4. Make Someone Happy    
5. Rags To Riches    
6. One For My Baby (And One More For The Road)
7. I Left My Heart In San Francisco

Side D:
    
1. Lullaby Of Broadway    
2. Chicago (That Toddlin' Town)    
3. That Old Black Magic
4. There Will Never be Another You


info: IMPEX Records

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...