Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Nowy The Sound Of Jazz, LP 180g, Analogue Productions U.S.A. 2017 r. Zobacz większe

The Sound Of Jazz, LP 180g, Analogue Productions U.S.A. 2017 r.

AAPJ 111

Analogue Productions

Wyjątkowa reedycja od firmy Analogue Productions - The Sound Of Jazz - to nagranie historycznego wydarzenia telewizyjnego, godzinnej audycji na żywo, którą wyemitowano w niedzielę 8 grudnia 1957 r. w studio CBS  zgromadzono 32 czołowych muzyków – „Who’s Who” ery swingu – w tym Counta Basiego, Lestera Younga, Bena Webstera, Billie Holiday, Jo Jones i Colemana Hawkinsa;muzyków w stylu Chicago, takich jak Henry „Red” Allen, Vic Dickenson i Pee Wee Russell; oraz młodszych muzyków „modernistycznych”, takich jak Gerry Mulligan, Thelonious Monk i Jimmy Giuffre. Muzycy ci grali osobno (patrz lista utworów poniżej), ale także dołączali do innych, aby łączycć różne style w jedną grupę, jak na przykład grupa Reda Allena i grupa wspierająca Billie Holiday w „Fine and Mellow”.

Więcej szczegółów

299,90 zł brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

The Sound Of Jazz, LP 180g, Analogue Productions U.S.A. 2017 r.

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Opis produktu

Columbia Records wydała ten album w 1958 roku, który w rzeczywistości był próbą poprzedzającą program telewizyjny (nagrany 4 grudnia w studiach przy 30th Street w Columbia) i nie stanowił ścieżki dźwiękowej do niego. Zdjęcie na okładce wykonał Tom Yee. Nagranie nie uwzględnia wszystkich wykonawców programu telewizyjnego (Mulligan odmówił udziału, ponieważ nie wiązało się to z żadną dodatkową opłatą) i obejmuje kilku, którzy nie byli obecni w programie. Basista Walter Page odbył próbę i pojawił się na płycie LP, ale upadł w drodze do studia na program telewizyjny.

„Jedynym powodem, dla którego Classic Records nie wydało tej płyty ponownie w latach 90. i 2000., był fakt, że zaginęła szpula zawierająca jedną stronę. W przypadku tej reedycji Sony/BMG zlokalizowało oryginalne nagranie składające się z trzyścieżekowych taśm, z którego pochodzi ta płyta stereo, więc jest to jedno pokolenie przed zmiksowanym, dwuścieżkowym masterem. Ta taśma prawdopodobnie nie była odtwarzana od prawie sześćdziesięciu lat, więc brzmi niezwykle świeżo. ... Firma Analogue Productions ponownie wydała tę płytę w składanej okładce typu „gate-fold” ze wspaniałymi czarno-białymi zdjęciami wykonanymi w sesja nagraniowa Counta Basiego, Billie Holiday i Bena Webstera.  Doskonale uchwycony moment w muzycznym czasie, który łatwo polecić ze względu na muzykę, dźwięk i opakowanie." — Michael Fremer, AnalogPlanet.com.

logo_Analogue_Production_winyle.pl_.jpg?

  • Zmasterowany przez Ryana K. Smitha w Sterling Sound, z oryginalnej 3-ścieżkowej taśmy
  • 180-gramowy LP platerowany i tłoczony w Quality Record Pressings
  • Okładka typu gatefold w starym stylu od Stoughton Printing ze wspaniałymi zdjęciami!
  • Zawiera utwory „Wild Man Blues”, „Dickie's Dream” i wiele więcej!


Wydanie: Analogue Productions AAPJ 111, U.S.A. 2017 r.

Utwory:

Side A:

1. Wild Man Blues – L. Armstrong, F.J. Morton
2. Rosetta – W.H. Hoode, E. Hines
3. Fine and Mellow – B. Holiday
4. Blues – Giuffre, Russell

Side B:

1. I Left My Baby – Rushing, Basie, A. Gibson
2. The Train And The River – Giuffre
3. Nervous – Waldron
4. Dickie’s Dream – Basie, L. Young

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...