Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Miles Davis - Bags Groove, LP 180g, Analogue Productions U.S.A. 2014 r. Zobacz większe

Miles Davis - Bags Groove, LP 180g, Analogue Productions U.S.A. 2014 r. MONO

APRJ 7109

Analogue Productions

Wyjątkowa reedycja od firmy Analogue Productions - w ramach serii The Prestige Mono Series. Album „Bags Groove”, który pierwotnie został wydany przez Prestige w 1957 roku z materiału wydanego trzy lata wcześniej na długogrających płytach 10 calowych. W ten sposób powstała hybryda złożona z 2 sesji Milesa Davisa w różniących się istotnie składach. Kompozycja tytułowa w dwu wersjach została nagrana w 24 grudnia 1954 roku z Theloniousem Monkiem przy fortepianie i Miltem Jacksonem na wibrafonie, a reszta pół roku wcześniej z udziałem Horace Silvera i Sonny Rollinsa.

Więcej szczegółów

289,90 zł brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

Miles Davis - Bags Groove, LP 180g, Analogue Productions U.S.A. 2014 r. MONO

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Opis produktu

"Analogue Productions wciąż podnosi swoją i tak już wysoko postawioną poprzeczkę. Jej wytwórnia Quality Record Pressings dostarcza najlepsze płyty winylowe, jakie można znaleźć, jakość okładek osiągnęła nowy wymiar i nadal zatrudnia najlepszych w branży - takich jak Kevin Gray do tej serii  (25 monofonicznych płyt LP z wyjątkowej serii wytwórni Prestige z późnych lat 50-tych), który przygotował matryce z oryginalnych analogowych taśm-matek. ... Zestaw "trzeszczy" energią, a dźwięk jest raczej chłodny, ale bardzo czysty i - tak przejrzysty jak górski strumień. W swojej kolekcji mam również zestaw 45 RPM AP z 2002 roku, ale to nowe wydanie sprawia, że w porównaniu z nim brzmi nieco grubo i zawoalowanie."  - Wayne Garcia, The Absolute Sound, grudzień 2015

"Warto pamiętać, że to właśnie na „Bags Groove” po raz pierwszy zarejestrowane zostały słynne i grane do dziś standardy Sonny Rollinsa „Oleo”, „Airegin” i „Doxy”. Nie przypominam sobie drugiej takiej sesji w historii jazzu, kiedy to dość w sumie przypadkowo wynajęty do nagrania sideman (Sonny Rollins) przyniósłby trzy tak genialne i jak się miało okazać ponadczasowe kompozycje i pozwolił nagrać je po raz pierwszy na płycie, na której nie był liderem. Takie prezenty dostawał chyba tylko Miles Davis. Zatem jeśli chcecie posłuchać pierwszych wykonań tych standardów, to znajdziecie je na „Bags Groove”.

źródło: jazzpress.pl

logo_Analogue_Production_winyle.pl_.jpg?

  • Zmasterowany przez Ryana K. Smitha z oryginalnych taśm analogowych
  • 180-gramowy LP platerowany i tłoczony w Quality Record Pressings
  • Okładka z odtworzoną oryginalną poligrafią


Wydanie: Analogue Productions APRJ 7109 The Prestige Mono Series U.S.A. 2014r.

Utwory:

Side A:

1. Bags' Groove (Take 1)
2. Bags' Groove (Take 2)

Side B:

1. Airegen
2. Oreo
3. But Not For Me (Take 2)
4. Doxy
5. But Not For Me (Take 1)

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...