Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Nowy Miles Davis  - Milestones, LP HQ180g SuperVinyl, Mobile Fidelity U.S.A. 2023 r. Zobacz większe

Miles Davis - Milestones, LP HQ180g SuperVinyl, Mobile Fidelity U.S.A. 2023 r.

MFSV 1-528

Mobile Fidelity Sound Lab

Wyjątkowe, limitowane i numerowane wydawnictwo od firmy Mobile Fidelity, na SuperVinyl 180g - to zdecydowanie najlepiej brzmiąca wersja tego standardu z 1958 r. Miles Davis nagrał tylko jeden album studyjny ze swoim oryginalnym sekstetem: Milestones. Współpracując z Cannonballem Adderleyem, Johnem Coltrane’em, Red Garlandem, Paulem Chambersem i Phillym Joe Jonesem, Davis nie tylko położył podwaliny pod modalizm, ale stworzył też prawdziwe arcydzieło współczesnego jazzu, wypełnione utwotrami, które zaliczały się do najbardziej wybuchowych w jego wybitnej karierze. Wciśnięty pomiędzy bardziej znany „Round About Midnight” i epokowy Kind of Blue, Milestones pozostaje przełomowym dziełem sztuki.

Więcej szczegółów

369,90 zł brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

Miles Davis - Milestones, LP HQ180g SuperVinyl, Mobile Fidelity U.S.A. 2023 r.

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Opis produktu

Wprowadzony do Grammy Hall of Fame i wybrany jako płyta „Core Collection” przez Penguin Guide to Jazz, Milestones znany jest ze swojego utworu tytułowego - powszechnie uznawanego za punkt zwrotny pod względem modalizmu w jazzie. Album, będący platformą startową wielu improwizacyjnych lotów Davisa, zapowiadający poszukiwania, które Coltrane wkrótce podejmie. Solowa twórczość Davisa wykracza poza to, czego dokonał w swojej zakorzenionej w bopie przeszłości. Każda piosenka jest tu punktem kulminacyjnym. Ta reedycja od Mobile Fidelity pomaga spojrzeć na ten album z właściwej perspektywy i prezentuje muzykę z taką wiernością, na jaką zasługuje.


MoFi SuperVinyl to nowa, opatentowana formuła opracowana przez NEOTECH i RTI mająca na celu poprawę dwóch konkretnych obszarów: redukcji szumów i lepszej definicji rowków. Kompozycja winylowa zawiera nowy bezwęglowy barwnik (widać to pod światło) i tworzy najcichszą powierzchnię na świecie. To formuła o wysokiej rozdzielczości pozwalająca na tworzenie gładkich rowków, które są nie do odróżnienia od oryginalnego lakieru. Mobile Fidelity Sound Lab uważa, że SuperVinyl zapewnia wrażenia odsłuchowe najbliższe temu, co słyszymy w laboratorium masteringowym.

 

Zremasterowana wersja przygotowana w laboratorium Mobile Fidelity - Original Master Recording GAIN 2™ Specially plated and pressed on 180g Hight-Definition Vinyl, SuperVinyl, edycja limitowana i numerowana, okładka standard.


Mobile Fidelity Sound Lab, U.S.A. MFSV 1-528, 2023 r.

info: mofi.com

Utwory:

Side A:

1. Dr. Jekyll
2. Sid's Ahead
3. Two Bass Hit

Side B:

1. Milestones
2. Billy Boy
3. Straight, No Chaser

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...