Eddie Higgins Trio - Again, 2LP 180g, Venus Records, JAPAN 2023 r.
VHJD-262
Venus Records
Eddie Higgins grał i nagrywał z wieloma znakomitościami jazzu, takimi jak Coleman Hawkins, Jack Teagarden, Stan Getz, Dizzy Gillespie i Wayne Shorter. Dyskografia pianisty jazzowego jako bandleadera obejmuje ponad 25 nagrań. Dzięki swoim licznym wydawnictwom w Venus Records, Higgins stał się jednym z najbardziej znanych pianistów jazzowych w Japonii. Na tym nagraniu do Higginsa dołączyli Ray Drummond na basie i Ben Riley na perkusji.
Wydawnictwo w ramach serii Venus Hyper Magnum Sound Masterpiece LP Collection!
Venus Records jest jedną z najbardziej popularnych i cenionych wytwórni jazzowych w Japonii. Założona w 1992 r. przez Tetsuo Harę, który zdobywszy doświadczenie pracując dla RCA i Alpha Records, spełnił swoje marzenie o założeniu własnej niezależnej wytwórni płytowej.
Charakterystyczny dla Venus Records jest 24-bitowy proces masteringu, nazwany „Hyper Magnum Sound” w wyniku którego dźwięk uzyskuje bardzo głęboki, miękki i soczysty wymiar.
Nagrania w tej technologii zachwycają barwą i klimatem jazzowej ballady, improwizacji, a także wokalem.
Nikt nie potrafi tak ożywić brzmienia instrumentów jak Venus Records.
Limited Edition
Podwójny LP 180 Gram Audiophile VinylHigh Quality Japanese Pressing
Mixed and Mastered by Tetsuo Hara
Venus Hyper Magnum Sound Direct Mix Stereo
Venus Masterpiece Collection
Orginalne OBI Strip
Deluxe Textured Cover
Made in Japan
Format: 2LP 180G 33 RPM, okładka gatefold. Wydanie: Venus Records – VHJD-262, JAPAN 2023 r.
Utwory:
Side A:
1. Again 2. Polkadot's & Moonbeams 3. Harry Song
Side B:
1. My Romance 2. My Foolish Heart 3. Yellow Days
Side C:
1. Gionkouta ~ Kyoto Blues 2. How Insensitive 3. I'll Never Be The Same
Side D:
1. Will You Still Be Mine 2. Walk Alone 3. Don't You Cry, Beautiful Edith