Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Myjka CLEARAUDIO Double Matrix Professional Sonic | Soniczne wibracje

ClearAudio

  Profesjonalna SONICZNA DWUSTRONNA myjka do czyszczenia i konserwacji płyt analogowych.   Double Matrix Professional Sonic to REFERENCYJNY model CLEARAUDIO. Jest w prostej linii kontynuacją niezwykle udanej poprzedniczki.     Praca w trybie ręcznym i automatycznym. Pierwszy pozwala kontrolować proces czyszczenia na każdym jego etapie - użytkownik decyduje o ilości aplikowanego preparatu oraz ilości i prędkości obrotowej talerza.  Ponadto kierunek obrotów talerza można zmieniać dowolną ilość razy.   W najnowszej wersji udostępniono program automatyczny i ekonomiczny. Za naciśnięciem przycisku urządzenie przeprowadzi cały proces mycia i osuszania płyty. Tryb auto można w każdej chwili przerwać, można go też wznowić.      

Więcej szczegółów

23 490,00 zł brutto


Opis produktu

 

Myjka Double Matrix Sonic jest zoptymalizowana pod kątem racjonalnego dozowania preparatu, cichej pracy i efektywnego osuszania nośnika. 

Za sprawą zestawu kontrolek pozwala na śledzenie poziomu płynu w zbiorniku.


Najważniejszą modyfikacją jest nowa konstrukcja szczęk obejmujących płytę, wyposażonych w trzy rzędy okładzin czyszczących, zamocowanych na luźnych płytkach, które w trakcie procesu mycia wibrują co sprawia, że 
w rowkach płyty nie ostanie się żaden element.

 

 

Proces wzmocniony jest generowaniem sonicznych wibracji o wartościach charakterystycznych dla ultradźwięków dzięki czemu cząsteczki płynu myjącego uzyskują dużą energię i silniej napierają na ścianki rowków płyty odrywając od nich wszelkie zbędności. 

- węglowe szczotki pozbawiają płytę potencjału elektrostatycznego 

- cały proces trwa wyjątkowo krótko, w trybie auto poświęcamy zaledwie minutę z małym okładem...

---

Urządzenie bezkompromisowe w zakresie rozwiązań technicznych, skuteczności, wyrafinowanej architekturze i perfekcji wykonania każdego elementu. Nagradzane i utytułowane najwyższymi wyróżnieniami światowej prasy fachowej, recenzentów wystaw high-end i plebiscytów. Pozwoli w pełni przygotować płytę gramofonową nowej generacji jak i tę pochodzącą z dawnych zbiorów do najlepszego zaprezentowania utrwalonych na niej "skarbów". Myjka oczyści każdą płytę nie tylko z kurzu oraz wieloletnich osadów pochodzenia organicznego (np.pyłki), płynów, smołę dymu papierosowego ale również pozostałości z degradujących się z czasem okładek foliowych i kopert papierowych.

Specjalistyczny płyn do mycia marki CLEARAUDIO, potężna ssawa, delikatne płaszczyzny czyszczące i szczotki odprowadzające ładunek elektrostatyczny uwolnią płyty od wszelkich pozostałości poprodukcyjnych oraz potencjału elektrostatycznego, wynikającego ze zmian czynników powietrza otoczenia, temperaturowych czy mechanicznych powstających w czasie przenoszenia płyty i jej przechowywania.


CLEARAUDIO do produkcji swoich urządzeń używa materiałów najwyższej jakości, praktycznie niezniszczalne w trakcie użytkowania. W przypadku myjki dotyczy to każdego elementu, a szczególnie talerza o grubości 10 mm, wykonanego z najlepszego aluminium poddanego wysokospecjalistycznej obróbce, osadzonego na równie precyzyjnie wykonanej osi. Obudowa myjki zapewnia jej niezwykła stabilność i została wykonana z 4,5 mm aluminium. Elementy nośne konstrukcji, wszystkie śruby a także kolektory powstały ze szlachetnej stali nierdzewnej.

Możliwości CLEARAUDIO Double Matrix Professional:

- Równoczesne mycie obu stron płyty. Mycie i odkurzanie płyty jest w urządzeniu skoordynowane tak, że poddawane tym procesom są obie strony jednocześnie. Za regulację właściwego nacisku ramion zaopatrzonych w nakładki czyszczące odpowiedzialny jest automatycznie sterowany system docisku magnetycznego.

- Dwukierunkowy bieg talerza - dla tak profesjonalnego urządzenia przewidziano możliwość sterowania kierunkiem obrotu talerza zgodnie i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Mycie płyty w obu kierunkach zapewni całkowitą skuteczność procesu oczyszczania.

- Płynna regulacja obrotów talerza. W zależności od stopnia zabrudzenia płyty, można regulować szybkość obrotów talerza zarówno podczas mycia płyty jak i odsysania płynu pełnego zanieczyszczeń. W ten sposób decydujemy czy płyta poddawana jest jedynie powierzchownemu czy dogłębnemu oczyszczaniu. Regulacja obrotów ma znaczenie także w momencie, gdy płyta jest osuszana. 

- Czyszczenie płyt LP, EP oraz singli 7". Double Matrix Professional przy użyciu oryginalnego płynu Pure Groove pozwoli oczyścić wszystkie rozmiary płyt winylowych. Urządzenie zostało tak skonstruowane, że zbędne są jakiekolwiek dodatkowe akcesoria. Krążek dla singli znajduje się w wyposażeniu urządzenia.


- Oszczędność czasu i energii. Ponieważ urządzenie myje i osusza jednocześnie obie strony płyty, a zarazem zdejmuje z niej ładunek elektrostatyczny dzięki wysoce skutecznej szczotce z włókna węglowego – skraca o połowę czas i zużytą energię elektryczną w stosunku do zwykłych myjek.

Precyzyjne detale konstrukcyjne:

Docisk płyty poddawanej czyszczeniu całkowicie chroni label z obu stron przed dostaniem się do niego płynu czyszczącego. Specjalny system chłodzenia silników ssawy gwarantuje niezakłóconą, długotrwałą pracę urządzenia w pokojowej temperaturze otoczenia.

Pojemnik na płyn czyszczący pozwala na jednorazowe napełnienie go 0,75 litra płynu. Ta ilość wystarczy na obustronne umycie około 100 płyt, co kwalifikuje urządzenie do użytku komercyjnego i profesjonalnego.

Szczotki antystatyczne - myjka zaopatrzona jest także w obustronne ramię ze szczotkami z włókna węglowego, które pozwalają na równoczesne z myciem zdejmowanie ładunków elektrostatycznych z płyty.

W ten sposób unikamy nieprzyjemnych trzasków i skwierczeń o podłożu elektrostatycznym, słyszalnych podczas odtwarzania nieumytej płyty.

Urządzenie można użyć także jedynie w celu zdejmowania ładunków elektrostatycznych.

 

 


Redukcja szumów własnych. Konstrukcja Double Matrix Professional posiada skuteczny system wytłumienia drgań urządzenia podczas pracy i wysokiego wyciszenia odgłosów silników. To urządzenie zaskakuje komfortem wytłumienia pracy ssawy i systemu hydraulicznego.

Komfortowa eksploatacja. Obsługa i konserwacja Double Matrix Professional cechuje się oczywistą wygodą i prostotą.

Wieloletnie doświadczenia i precyzyjne testy urządzenia pozwalają nam stwierdzić, że efekty mycia płyt w Double Matrix Proffesional nie dają się porównać z żadnymi innymi znanymi wcześniej myjkami. Poprawa jakości dźwięku odtwarzania płyt oczyszczonych przy zastosowaniu płynu Pure Groove jest bardzo wyraźna.

Zalecamy stosowanie pięknie wykonanej pokrywy akrylowej (AC127).

* Zapoznanie się z instrukcją pozwoli w pełni wykorzystać walory i możliwości urządzenia oraz uchroni przed błędami w eksploatacji. Należy używać wyłącznie specjalistycznych płynów do mycia płyt, takich jak Pure Groove CLEARAUDIO.

 

Prezentacja video - źródło ccd.pl

 

Produkty powiązane

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...