Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Gramofon Pro-Ject A1 AUTOMAT - NOWOŚĆ

PJ A1

Pro-Ject

Analogowa wygoda - automatyczny gramofon wyposażony w przedwzmacniacz i wkładkę Ortofon. Automat A1 to pierwszy w pełni automatyczny gramofon firmy Pro-Ject Audio. Wyposażony również w przełączany przedwzmacniacz gramofonowy MM, wysokiej jakości półsymetryczne kable gramofonowe i klasyczną wkładkę gramofonową z eliptycznym szlifem.

Więcej szczegółów

1 899,00 zł brutto


Opis produktu

A1 przedstawia całkowicie nową linię Automat od Pro-Ject'a. Producent rozszerza katalog produktów o w pełni automatyczny gramofon dla początkujących i stwarza nowe możliwości dla przyszłych początkujących i entuzjastów winylu. A1 jest ręcznie produkowany w Niemczech przez tradycyjną manufakturę z bogatym doświadczeniem w tworzeniu automatycznych gramofonów. Nawet poszczególne elementy są w 98% produkowane w Niemczech. W połączeniu z technologią i pomysłami Pro-Ject wyznacza nowe standardy w projektowaniu automatycznych gramofonów. A1 jest Twoim najlepszym towarzyszem, aby wygodnie cieszyć się ulubionymi winylami.

 

Ramię aluminiowe ULM:

A1 jest wyposażony w ultralekkie, aluminiowe ramię o przekątnej 8,3 cala. Wraz z Ortofonem OM10, który doskonale pasuje do tej zasady projektowania, otrzymujemy niezwykle szybką reakcję i szczegółowość pod względem transjentów i mikrodynamiki. Siła śledzenia i antyskating są fabrycznie ustawione, co sprawia, że ​​A1 plug & play jest gotowy w ciągu kilku sekund. To czyni go idealnym zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych słuchaczy winylowych, ponieważ jakość dźwięku jest zapewniona przez wszystkie audiofilskie funkcje, jakie oferuje A1.

Wzmocniony włóknem węglowym antymagnetyczny Headshell:

Headshell to całkowicie nowy projekt specjalnie dla A1. Jest wykonany z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, co sprawia, że ​​jest bardzo stabilny i sztywny, a wszystko to przy zachowaniu najniższej wagi, aby idealnie współpracować z ultralekką konstrukcją ramienia. Kompozyt polimerowo-węglowy zapewnia doskonałe wewnętrzne tłumienie rezonansów.

Półsymetryczny przewód gramofonowy z pozłacanymi złączami:

A1 dostarczany jest z przewodem gramofonowym Connect it E. Jest to przewód półzbalansowany, o niskiej pojemności, z doskonałym ekranowaniem. W porównaniu z innymi cyfrowymi i analogowymi źródłami muzyki, sygnał pochodzący z wkładki gramofonu jest bardzo delikatny, a tanie przewody RCA często nie zapewniają idealnych warunków do doprowadzenia sygnału gramofonowego do wzmacniacza. Connect it E został specjalnie zaprojektowany do tego konkretnego zastosowania i jest wyjątkowy w tej klasie cenowej.

Wytłumiony talerz aluminiowy:

Aluminiowy talerz jest w 100% wyprodukowany w Niemczech. W trzech krokach produkcji jest najpierw tłoczony, gięty i perforowany. Następnie trafia bezpośrednio do kolejnego lokalnego niemieckiego dostawcy do fosforanowania i odolejania. Pierścień tłumiący po wewnętrznej stronie jest dodany w celu zwiększenia masy i zmniejszenia rezonansów.

W dodatkowym kroku jest obracany i precyzyjnie wyważany, aby uzyskać delikatne krawędzie i najmniejsze odchylenia w kołysaniu i trzepotaniu. Wreszcie otrzymuje gładkie malowanie, dodając całkowicie czarnego i stylowego wyglądu A1.

Nowe stopy z silikonowym tłumieniem
Nowe nóżki skutecznie odsprzęgają gramofon od podłoża, za pomocą wewnętrznej silikonowej warstwy tłumiącej. Jest to istotna cecha każdego dobrego gramofonu, ponieważ działa jak kolejny mechanizm zapewniający, że odtwarzanie winyli nie jest zakłócane przez zewnętrzne zakłócenia i rezonanse.

Informacje techniczne:

 • Prędkość: 33, 45 (elektroniczna zmiana)
 • Napęd: paskowy, w pełni automatyczny
 • Talerz: wytłumiony talerz aluminiowy
 • Wow&flutter: 33: +/-0,27%; 45: +/-0,25%
 • Kołysanie obrotów: 33: +/-0,75%; 45: +/-0,65%
 • Sygnał do szumu: 65 dB
 • Ramię: ultralekkie aluminiowe ramię 8,3”
 • Efektywna długość/masa ramienia: 211 mm
 • Overhang: 19,5 mm
 • Pobór prądu: 1,5W
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 430 x 130 x 365 mm
 • Waga (netto): 5.6 kg
 • Akcesoria: zasilacz 15V DC/0,8A, pokrywa, adapter pojedynczy 7”, mata filcowa, przewód sygnałowy

*zakres dostawy nie obejmuje prezentowanej na zdjęciach płyty

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...