Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Gramofon Pro-Ject X8 Evolution + Preamp Phono BOX S3 B

X8+S3 B

Pro-Ject

Pro-Ject X8 Evolution to masywny gramofon klasy High End - z głównymi funkcjami technicznymi zaadaptowanymi z najwyższych modeli. Elementy wyróżniające to ciężki, wytłumiony (TPE) talerz na magnetycznym łożysku, solidne chassis MDF i najwyższej klasy ramię karbonowe Pro-Ject 9cc EVO. Gramofon X8 jest gotowy do połączeń w trybie zbalansowanym. X8 to wspaniałe uzupełnienie rodziny gramofonów X-line. Pozwala w rozsądnej cenie wejść w fascynujące doznania dźwiękowe gramofonów z kategorii „ massloader” oraz połączeniem True Balanced. Jest to niezbędne zwłaszcza kiedy w systemie grającym stosowane są potężne i dynamiczne głośniki.

Więcej szczegółów

11 990,00 zł brutto

-1 260,00 zł

13 250,00 zł brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

Gramofon Pro-Ject X8 Evolution + Preamp Phono BOX S3 B

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: %price%

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Opis produktu

W rewelacyjnej cenie otrzymujesz ciężki, wytłumiony (TPE) talerz, którego obróbka przebiega na precyzyjnych tokarkach. Talerz wykonany z jednego kawałka aluminium jest dokładnie wyważony. Łożysko talerza jest wspierane przez poduszkę magnetyczną tworzoną magnesami neodymowymi. W ten sposób jest odciążone łożysko główne. Biorąc pod uwagę ciężki talerz, prowadzi to do płynnie obracającej się podstawy dla twoich winyli i doskonale stabilnej prędkości.

Masywna obudowa MDF i najwyszej klasy ramię karbonowe Pro-Ject 9cc EVO zostały rwnież przeniesione do X8 wyszych modeli.

Głwne rnice w stosunku do Xtension 9 czy 10 dotyczą talerza i nek magnetycznych. Zamiast zintegrowanej maty winylowej, model X8 wraca do stosowania mat nakładanych aby dostosować dwik wg własnych upodoba

Nowe stopy są nadal wykonane z aluminium i nadal mają regulowaną wysokość. Zawieszenie magnetyczne zmieniono na technologię z tłumieniem TPE, która jest bardzo skuteczna w odsprzganiu od powierzchni, na której gramofon się znajduje. Nóki umoliwiają szybki i łatwy monta, ustawienie oraz nie są wymagajce co do konserwacji.

Co oznacza True Balanced ?

Gramofon jest gotowy do połączeń w trybie zbalansowanym. X8 jest wyposażony w 5-pinowe gniazdo wyjściowe oraz w standardowy, pół-zbalansowany przewód Connect It E 5P-RCA. Zamieniając go w pełni zbalansowaną wersję przewodu 5P-XLR (dostępny dodatkowo) i używając zbalansowanego przedwzmacniacza gramofonowego, takiego jak Phono Box DS3 lub któregokolwiek z przedwzmacniaczy gramofonowych Pro-Ject z serii RS/RS2, gramofon jest przygotowany do korzystania z funkcji True Balanced. Zyskujemy tym zwiększoną dynamikę, mniej szumu oraz lepszy parametr stosunku sygnału do szumu. Nawet w znajomych utworach odkryjesz nowe, wcześniej niezauważane detale.

Charakterystyka produktu:

- elektroniczna zmiana prędkości obrotowej (jak Speed BOX)
- elektronicznie regulowany, precyzyjny silnik z ulepszoną konstrukcją tłumienia dla eliminacji wibracji i zakłóceń
- sub-talerz z ekstremalnie niską tolerancją łożyska – 0,001mm
- łożysko talerza ze stali nierdzewnej z wkładem z brązu i teflonu (stabilne obroty, mniejszy szum łożyska)
- wolny od rezonansów i podbarwień akrylowy talerz o masie 2kg
- ramię 9”, włókno węglowe/aluminium z przeciwwagą z wytłumieniem TPE
- wkładka Ortofon 2M Silver – dynamiczne i pełnie brzmienie
- masywne chassis z MDF 50mm, precyzyjna obróbka CNC
- luksusowe, 8-śmio warstwowe lakierowanie, ręcznie polerowane lub woskowana okleina
- ekranowane, pół-symetryczne przewody połączeniowe o niskiej pojemności
- antyrezonansowe stopki pozwalające na regulację wysokości, wykonane z aluminium i TPE
- wykonany ręcznie w Europie

Specyfikacja techniczna:

Prędkość: 33 / 45 rpm (elektroniczna zmiana)
Dołączony przewód: Connect it E 5P -> RCA, 1.23m
Nóżki z aluminium: Regulowana wysokość & wytłumienie z TPE
Talerz: masywny 5,1 kg, toczone aluminium

Łożysko talerza: odwrócone z kulką ceramiczną, poduszka magnetyczna
Kołysanie obrotów: 33: ±0,11%; 45: ± 0,09%
Wow & flutter: 33: ±0,11%; 45: ± 0,10%
Ramię karbonowe: 9“ Pro-Ject 9cc Evolution
Efektywna długość / masa: 9“ (230 mm) / 8,5 g
Overhang: 18 mm
Akcesoria: Pokrywa,, 7“ adap. do singli, mata z filcu
Zasilacz: 15V / 0,8A DC
Pobór mocy: 5W / 0,3 W (tryb czuwania)
Masa: 15kg

  • Gramofon dostępny z wkładką MC Ortofon Quintet Blue

Wkładka Ortofon Quintet Blue - kolejny po "czerwonym" model wśród serii systemów najnowszej generacji Ortofon MC - Quintet. Wyposażona w igłę z diamentowym eliptycznym (nude eliptical) grotem ciętym i szlifowanym z zachowaniem wysokich standardów Ortofon. Dla osiągnięcia sygnału o odpowiednio wysokich parametrach zastosowano magnesy neodymowe. W odniesieniu do modelu Quintet Red brzmi łagodniej, bardziej gładko. Charakteryzuje ją większa ilość detali, głębia i przestrzeń. Sprawdza się z każdym gatunkiem muzyki, a w szczególności z muzyką mocno nacechowaną rytmem. Korpus wkładki wykonany z termoplastycznego materiału - ABS, jest lekki, twardy i trwały. Niska impedancja wewnętrzna sprawia, że system jest bardzo elastyczny i dobrze współpracuje z szeroką gamą przedwzmacniaczy.

  • Przedwzmacniacz Pro-Ject Phono BOX S3 B

Zbalansowany, audiofilski przedwzmacniacz gramofonowy. Phono Box S3 B jest dostarczany w zupełnie nowej obudowie. Dzięki powiększonym wymiarom dodane zostały nowe funkcje. Jedną z nich jest nowe połączenie True Balanced Connection. W firmie Pro-Ject zbalansowane połączenia były dotychczas dostępne wyłącznie w gamie produktów RS. Phono Box S3 B przenosi te funkcje na nowy, niesamowity poziom podstawowy. Obudowa ze stali i aluminium zapewnia bardzo dobrą sztywność i doskonałą izolację od zakłóceń.

Sprzęt marki Pro-Ject objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...