Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Mata korkowo-kauczukowa Pro-Ject Cork & Rubber It

Pro-Ject

Oryginalna mata Pro-Ject Cork & Rubber (korek i guma) firmy służąca jako solidna baza dla płyty. - alternatywna mata polepsza charakterystykę brzmienia - zastępuje maty filcowe - tłumi rezonanse - obniża zakłócenia statyczne i pochodzące od kurzu - pasuje do wszystkich gramofonów - idealnie współgra z dociskiem Pro-Ject Clamp it  

Więcej szczegółów

179,00 zł brutto


Opis produktu

Właściwości mat gramofonowych od zawsze wzbudzały dyskusje na temat ich wpływu na dźwięk. Zwykłe maty filcowe, mimo plusu jakim jest delikatny kontakt z powierzchnią płyty, mają problem z gromadzeniem kurzu i "przekazywaniem" go winylowi. Maty gumowe z kolei izolują winyl, przez co przy odtwarzaniu pojawia się charakterystyczne "klikanie" ładunków statycznych. 

Dobrym propozycją jest mata korkowo-kauczukowa. Dużo lepiej wycisza rozonanse, nie zbiera kurzu jak mata filcowa oraz ma zdecydowanie lepsze właściwości antystatyczne, niż mata gumowa. Dzięki tym właściwościom może być pierwszym (i najtańszym) sposobem na poprawienie jakości brzmienia.

- zabezpiecza przed ładunkiem statycznym
- obniża zakłocenia i trzaski

Odseparowanie krytycznych części gramofonu jest istotną sprawą aby uzyskać naj najlepszy rezultat brzmieniowy. Kluczowym problemem jest odseparowanie samej płyty winylowej od talerza. Wkładki gramofonowe są niezwykle czułe i są w stanie wychwycić wszystkie niepożądane interakcje pomiędzy płytą i powierzchnią talerza.
Zwykłe maty z filcu mają bardzo słabe właściwości antystatyczne, przyciągają kurz, który przenosi się na płytę. Są często zbyt cienkie, aby skutecznie kontrolować akustycznie talerz, przede wszystkim jeżeli jest wykonany z metalu.
Z drugiej strony, grube, gumowe maty znów zbytnio izolują płytę od talerza. Powoduje to, że płyta jest podatna na gromadzenie się ładunków elektrostatycznych i to może powodować zakłócenia i trzaski podczas odtwarzania.

Jak sama nazwa podpowiada - Cork & Rubber (korek i guma) wykorzystuje staranie dobraną mieszankę korka i gumy. Guma zapewnia najlepszą kontrolę akustyczną, korek natomiast utrzymuje właściwości antystatyczne.

Informacje techniczne:

Średnica: 30 cm
Grubość: 1 lub 3 mm

Nasza podpowiedź: wersja 3 mm będzie bardziej odpowiednia do lżejszych i cienkich talerzy gramofonowych, natomiast mata 1 mm do ciężkich i solidnych.

* Widoczne na załączonych fotografiach gramofony i stabilizatory Pro-Ject nie stanowią części kompletu, to jedynie "propozycja podania"...

Pro-Ject%20Cork%20amp%20Rubber%20It%20wi

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...