Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Mata VinylSpot Antystyczna Soniczna

VinylSpot

Warstwowa mata soniczna  - rewolucja w dziedzinie mat gramofonowych. Możliwość stosowania po jednej i drugiej stronie, co znacząco wpływa na dźwięk - warstwa z krążkami z gąbki - ocieplenie i zwiększenie basu, warstwa "twarda uwypukla tony średnie - wybitne właściwości soniczne.  

Więcej szczegółów

110,00 zł brutto


Opis produktu

Walory antystatyczne - warstwa zewnętrzna maty - antystatyczna mata 3M o fakturze skóry

Warstwa środkowa - tłumiący Delrin - polimer stosowany w talerzach audiofilskich gramofonów (np MoFi)

Warstwa wewnętrzna – krążki z miękkiej gąbki z dużą zawartością węgla.

Matę można kłaść częścią polimerową do góry - wówczas wysokoudarowy ale nie skrajnie twardy polimer pozwala na wydobycie czystych, wysokich tonów i uporządkowanie tonów niskich.

Jeśli położymy matę tak, że krążki z gąbki będą na górze, wówczas płyta dotyka tylko kilku bardzo miękkich i plastycznych elementów. Według testujących matę użytkowników pogłębia to tony niskie jednocześnie zapobiega rezonansom. 

Bardzo ważną cechą tej maty jest izolacja od wszelkich drgań silnika gramofonu. Pomaga także w takich sytuacjach kiedy dochodzi do wzbudzania się układu wkładka - głośniki -  na skutek efektu sprzężenia akustycznego - to z kolei dzieje się czasem przy słuchaniu z dużym natężeniem dźwięku. Zdarza się też, że przy głośnym słuchaniu muzyki z dużym wzmocnieniem basu. 

We współczesnym audio istotnym elementem jest tłumienie drgań - buduje się specjalne szafki postawione na elementach tłumiących i kolcach. Są także standy pod gramofon - po to właśnie, żeby tłumić drgania. Takie cechy ma ta niepozorna, choć wysoce specjalistyczna mata gramofonowa.

Dostępna w dwóch grubościach polimeru.

Dziękuję Panu Wiesławowi Zawadzie, współtwórcy gramofonów Muarah za cenne rady i wnikliwe testy.

Średnica: 295mm
Grubość: 3 lub 5mm

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...