Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Platforma antywibracyjna 10 Hertz ALL YOU NEED

10 Hertz

Platforma pod gramofon strojona do wagi poszczególnych modeli gramofonów dla osiągnięcia najlepszego efektu sonicznego każdego z nich.  Konstrukcja oparta na reduktorach polimerowych umieszczonych w specjalnych gniazdach wewnątrz platformy. Skuteczna absorbcja częstotliwości akustycznych od 10 Hz. Podwójny system ich redukcji.

Więcej szczegółów

Towar chwilowo niedostępny

1 200,00 zł brutto


Opis produktu

Platforma 10Hertz likwiduje największy problem współczesnych gramofonów, czyli brak możliwości skutecznego tłumienia niskich częstotliwości. Niska waga tych urządzeń uniemożliwia tłumienie drgań akustycznych, przez co trudno osiągnąć pełnię, jaką oddaje dobrze nagrana muzyka na winylowej płycie. W platformie 10Hertz działa  system miękkich polimerowych  elementów drgających, które tłumią degradujące dźwięk częstotliwości zaczynające się od 10 Hertz.

W celu sprawdzenia obiektywnej jakości prezentowanego urządzenia, za pomocą tzw. metody impulsowej mierzono przyspieszenie drgań na kluczowych elementach gramofonu przed i po zamontowaniu urządzenia na platformie antywibracyjnej. "

Badanie wykonał wibroakustyk Bartłomiej Chojnacki, Na wykresach poniżej widać, jak znaczną redukcję drgań zapewniła platforma, zwłaszcza w kluczowym dla gramofonu zakresie 8-20 Hz.

Gramofon jest urządzeniem mechanicznym i redukcja skrajnie niskich częstotliwości ma kluczowe znaczenie dla brzemienia odtwarzanej muzyki.

Inżynierowie Shure w swoich opracowaniach piszą, że w wysokiej jakości i prawidłowo skalibrowanym gramofonie rezonans wkładki i ramienia powinien wypadać dokładnie w zakresie 10 Hz, żeby zapewnić najlepszy możliwy odbiór muzyki. Twórcy ramion gramofonowych uznają za kluczowy dla tego układu zakres od 8 do 12.Hz

Konieczne staje się zatem izolowanie gramofonu od takich drgań. Powodują je rezonanse obudowy głośnika, podłogi, mebli, które szczególnie mocno rezonują w zakresach od 5 do 15 Hz i przenoszą się na obudowę gramofonu a potem na płytę. Dotyczy to szczególnie gramofonów lekkich. Te produkowane współcześnie ważą między 6 a 10 kg i nie są w stanie absorbować najważniejszych dla gramofonu częstotliwości od 10 do 100 Hz.

Dlatego właśnie powstała platforma 10 Hertz. Profesjonalne badanie wibroakustyczne wykazało skuteczność rozwiązań zastosowanych w platformach 10 Hertz a testy konsumenckie i profesjonalne recenzje potwierdziły, że zmiany brzmienia są spektakularne. Dla najwyższej skuteczności platformy 10 Hertz są precyzyjnie dobierane do masy gramofonu.

Platforma idealnie pasuje do większości współczesnych gramofonów Pro-Ject, DENON, Audio-Technica, DUAL, THORENS, Technics itp itd...

Materiał - MDF + AKRYL, obróbka CNC
Wymiary 430x380 mm

* Prezentowane na platformie gramofony nie stanowią części oferty

Strona producenta - www.10hertz.com

Recenzja High Fidelity red. Wojciech Pacuła

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...