Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Transformator Ortofon ST-7

ORTJ111350070

Ortofon

  Pasywny transformator Ortofon ST-7 jest uniwersalnym rozwinięciem systemu dla systemów MC.  Stworzony został dla wymagających z myślą o wymagających użytkownikach. Łączy w sobie doskonałe komponenty ze światowej klasy inżynierią, zapewniając niezrównaną wręcz jakość reprodukowanego dźwięku. Konstrukcja typu dual mono, łącznie z indywidualnym ekranowaniem każdego kanału, poprawia obrazowanie transformatora i zmniejsza wpływ szumu środowiskowego.    Transformator ST-7  idealnie współpracuje z większością wkładek typu MC, w szczególności dedykowany jest do wkładek MC Ortofon serii Quintet oraz SPU Classic.

Więcej szczegółów

3 530,00 zł brutto


Opis produktu

Kompaktowych rozmiarów transformator ST-7 posiada solidną obudowę wyposażoną w cztery gumowe stopki, które pomagają zredukować niepożądane wibracje w urządzeniu. Wysokiej jakości przewody wewnętrzne wraz z pozłacanymi terminalami zapewniają optymalną transmisję sygnału. Warstwowa struktura uzwojenia, stosowana w ST-7 znacząco poprawia szerokość pasma przenoszenia i zapewnia bardzo jasny i otwarty dźwięk w całym zakresie częstotliwości.

 Bardzo dobre transformatory Lundahl ™, zostały otoczone dodatkowo specjalną osłoną mu-metalową. Dzięki temu słuchacze mogą być pewni, że każdy szczegół w złożonej gamie dźwięków wchodzących w skład utworu muzycznego jest odtwarzany z absolutną czystością, bez wewnętrznych i zewnętrznych zakłóceń. Transformator ST-70 jest jednym z najcichszych i najbardziej odkrywczych transformatorów na rynku.

Konstrukcja dual mono zastosowana w ST-70, zapewnia niezależne obwody dla każdego kanału, co skutkuje eliminacją przesłuchów i generowaniem dodatkowych zniekształceń. Daje to czystszą, wyraźniejszą reprodukcję ze znacznie zwiększonym efektem stereo. Niezależnie od odtwarzanej kompozycji, ekspansywna separacja kanałów w ST-70 zapewnia prawdziwy realizm i dokładny balans tonalny pozbawiony podbarwień.

Urządzenie, które umożliwia podłączenie wkładki gramofonowej o niskim poziomie wyjściowym i niskiej impedancji do przedwzmacniacza gramofonowego, lub wzmacniacza zintegrowanego przeznaczonego wyłącznie do współpracy z wkładkami o wysokim poziomie wyjściowym i wysokiej impedancji.

***

Po co używać transformatora?

Transformatory (Step-Up Transformers - ST) to ciekawa opcja dla każdego, kto posiada wkładkę Moving Coil (MC) i chce znacznie poprawić zarówno jakość dźwięku, jak i jego charakter. Po prostu dobry transformator to najlepszy sposób na odsłuchanie wkładki MC. 

Ponieważ moc wyjściowa wkładek MC jest niższa niż wkładek MM, do ich pełnego wykorzystania wymagane jest większe wzmocnienie, zapewniane przez przedwzmacniacze gramofonowe MC lub ST. Chociaż oba urządzenia spełniają ten wymóg, różnią się między sobą pod względem charakteru wzmocnionego dźwięku. Tutaj ST są często postrzegane jako lepsze; są całkowicie pasywne i oferują wyjątkową klasę dźwięku.

Dane techniczne:

Wzmocnienie napięciowe 24 dB przy 1kHz
Pasmo przenoszenia 15 Hz - 45 kHz (-2,5dB +0dB)
Obciążenie transformatora 47 kOhm // 200 pF
Wymiary 122 X 43,5 X 102 mm

 

 

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...