Prasa FURUTECH Disc Flattener DF-2 do prostowania płyt analogowych
DF-2
FURUTECH CO.,LTD
DF-2 jest urządzeniem, które służy do prostowania płyt gramofonowych. Sam proces odbywa się po powolnym podgrzaniu powierzchni płyty do temperatury około 60 stopni celsjusza a następnie schłodzeniu do warunków otoczenia.
Prasa FURUTECH do to urządzenie o najwyższej wydajności. Jest wyrafinowana pod kątem rozwiązań technicznych i zapewnia najwyższy luksus użytkowania. Obsługa i sterowanie odbywa się za pośrednictwem jednego przycisku kontrolnego, a przejrzyście zaprojektowany ekran wyświetla aktualne informacje z wartościami temperatury i czasu.
Prasa podgrzewa płytę, relaksuje materiał i poprawia warunki dla optymalnego procesu śledzenia rowka. Zarówno nośniki jak i wkładka gramofonowa zyskują na trwałości i jakości. Obróbka cieplna w odpowiedni sposób rozluźnia materiał, co jest bardzo korzystne dla odtwarzania.
Budowa urządzenia oparta na solidnej metalowej konstrukcji ramowej z dwiema powierzchniami grzewczymi i wbudowanym timerem z programami zaczynającymi się już od zaledwie godzinnego podgrzewania. W wielu przypadkach wystarczający jest jeden cykl w najkrótszym programie czasowym.
Disc Flattener obsługuje płyty LP 12 " w wersji Groove Guard (z pogrubioną krawędzią) oraz te zupełnie płaskie, nie umożliwia prasowania płyt szelakowych.
Zużycie energii: 460W max Nagrzewanie do: 57℃±3°C
Wymiary: 547x445x117 mm Zasilanie 230V, 50Hz Waga: 12kg