Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Pro-Ject Phono Box S3 B

Pro-Ject

Zbalansowany, audiofilski przedwzmacniacz gramofonowy. Phono Box S3 B jest dostarczany w zupełnie nowej obudowie. Dzięki powiększonym wymiarom dodane zostały nowe funkcje. Jedną z nich jest nowe połączenie True Balanced Connection. W firmie Pro-Ject zbalansowane połączenia były dotychczas dostępne wyłącznie w gamie produktów RS. Phono Box S3 B przenosi te funkcje na nowy, niesamowity poziom podstawowy. Obudowa ze stali i aluminium zapewnia bardzo dobrą sztywność i doskonałą izolację od zakłóceń.

Więcej szczegółów

1 950,00 zł brutto


Opis produktu

Główne cechy:

• Nowość : wejścia zbalansowane mini XLR
• Nowość : wyjścia zbalansowane mini XLR
• Nowość: w pełni symetryczny & dyskretny stopień wzmocnienia
• Nowość: łatwa regulacja ustawień na panelu frontowym
• Wsparcie dla wkładek typu MM&MC
• Konstrukcja Dual mono
• Pół-pasywne wyrównanie RIAA
• Doskonały niski poziom szumów/niskie zniekształcenia
• Aluminiowa obudowa chroni przed zakłóceniami
• Dostępny w kolorze srebrnym lub czarnym
• Wyprodukowano w Europie

„B” oznacza zbalansowany


Można podłączyć gramofon za pomocą 5-pinowego kabla mini XLR i zyskać zbalansowaną ścieżkę sygnału. Oba łańcuchy sygnałowe (+ i -) skutecznie przenoszą te same informacje muzyczne. Prawdziwie zbalansowany stopień wzmocnienia może teraz wyodrębnić końcową informację muzyczną z sygnałów +/- i redukować, usuwać wszelkie szumy, które potencjalnie mogłyby by się pojawić w przekazie sygnału. Dwa oddzielne tory sygnałowe korzystają z dwóch oddzielnych sekcji wzmacniacza.

Stopień wzmocnienia Phono Box S3 B wykorzystuje całkowicie dyskretny układ. Dyskretny obwód składa się z elementów elektronicznych, które są odrębnymi, indywidualnymi urządzeniami. Sekcja wzmacniacza jest zbudowana z pojedynczych elementów i nie wykorzystuje żadnych układów scalonych. To sprawia, że proces projektowania jest wydłużony i droższy, ale zapewnia najlepszą jakość dźwięku.

Opcje ustawień obciążenia wkładki


W porównaniu z linią S2 można łatwo ustawić wszystko z poziomu panelu frontowego. Możliwe jest podłączenie dwóch gramofonów lub ramion jednocześnie. Ustawienia wejściowe są zapisane w pamięci. Przedwzmacniacz umożliwia wybór z szerokich zakresów wzmocnienia od 40dB do 65dB. Jest to istotne i robi swoją robotę w wypadku połączenia zbalansowanego. Phono Box S3 B można idealnie dopasować do szerokiej gamy wkładek i doskonale zintegrować z resztą systemu HiFi, dokładnie dopasowując poziomy głośności do innych źródeł, takich jak odtwarzacze CD lub urządzenia strumieniowe. Opcje obciążenia dla MM i MC są zaprojektowane tak, aby z Phono Box S3 współpracował jak najszerszy wachlarz wkładek. Ultra-niskie wartości, takie jak 50 pF lub 10 omów, pozwalają uwzględnić specjalne sytuacje, na przykład kable o większej pojemności. Phono Box S3 B zawsze zapewni wybór odpowiedniej konfiguracji.

Pół-pasywny EQ

Po niezależnej obróbce zbalansowanych sygnałów +/- są one ponownie sumowane i przetwarzane przez pół-pasywny stopień korekcji RIAA. Utrzymując w pełni symetryczny stopień wzmocnienia, możemy zoptymalizować stosunek sygnału do szumu i ograniczyć zakłócenia do minimum, dając sekcji EQ najlepszej jakości sygnał źródłowy.

W przypadku zbalansowanych wyjść XLR, stopień równoważący generuje sygnał symetryczny, dzięki czemu ponownie korzystasz ze zbalansowanej transmisji sygnału. RCA pracują z pojedynczym sygnałem i odbierają go bezpośrednio przez RIAA EQ.

Specyfikacja Techniczna:

Impedancja wejściowa: 10, 50, 100, 1k, 47k Ohm
Pojemność wejściowa: 50, 150, 300, 400 pF
Gain: 40, 45, 60, 65 dB (+6dB przy użyciu wyjścia XLR)
Stosunek sygnału do szumu MM (40 dB): 103dBV, 110dBV α-ważony
Stosunek sygnału do szumu MC (60 dB): 85dBV, 90dBV α-ważony
THD przy 1 kHz: <0,001% MM, <0,05% MC
THD (20 Hz-20 kHz): <0,008% MM, <0,01% MC
Krzywa RIAA: <0,3dB/20Hz - 20kHz
Filtr subsoniczny: -18 dB na oktawę przy 20 Hz
Wejścia: 1x 5-pinowe mini XLR / 1x para gniazd RCA phono
Wyjścia liniowe: 1x para RCA, 1x para XLR
Zasilanie DC: 18V/500mA
Pobór prądu: 18V/170mA DC, <0,5 W w trybie czuwania

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 206 x 55 x 153 mm (164 mm z gniazdami)
Waga (netto): 930g bez zasilacza

Sprzęt marki Pro-Ject objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

 

 

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...