Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Przedwzmacniacz RCM SENSOR 2 MKII

RCM Audio

Sensor2 to jeden z najlepszych przedwzmacniaczy gramofonowych [...] To brzmienie rozdzielcze i różnicujące, a co za tym idzie bardzo kolorowe, jest też płynne i gładkie... Jego największą zaletą jest pokazywanie nagrań w całej ich złożoności - są one gęste i głębokie. Mają ciągłość, która pozwala nagraniom żyć, jakby oddychały pełną piersią.  To profesjonalne narzędzie, znakomite uzupełnienie nawet bardzo drogich systemów audio. Jasne jest, że da się jeszcze lepiej, ale raz, że trzeba będzie wydać wielokrotnie więcej, a dwa, że trzeba się będzie jeszcze do tego przekonać. żródło: Wojciech Pacuła High Fidelity.pl

Więcej szczegółów

Towar dostępny

12 000,00 zł brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

Przedwzmacniacz RCM SENSOR 2 MKII

Kolor: Czarny Srebrny

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Opis produktu

SENSOR2 MkII to przedwzmacniacz który jest rozwinięciem idei "pierwszego" Sensora. Powstał w rezultacie doświadczeń i prób polepszenia parametrów tak wymagającego urządzenia jakim jest przedwzmacniacz gramofonowy. Konstrukcja zaprojektowana i wykonana zgodnie z zasadą maksymalnego wykorzystania dostępnych środków i technologii. Z drugiej strony wszystkie elementy użyte w tym projekcie są konsekwencją praktycznych doświadczeń co umożliwiło zastosowanie optymalnej konfiguracji przy zachowaniu przystępnej ceny.
Tak jak w przypadku pierwszej wersji, SENSOR2 MkII wyróżnia się spośród innych przedwzmacniaczy gramofonowych wysokim poziomem sygnału wyjściowego.

  • Z doświadczeń wynika, że dla otrzymania optymalnego brzmienia wartość ta nie powinna być mniejsza niż 1 wolt. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, jak chociażby tym, że stosowane obecnie rozwiązania stopni wejściowych preferują źródła o wysokim poziomie sygnału. Najlepiej gdyby jego wartość wynosiła 2 wolty - tyle samo ile w standardowym odtwarzaczu płyt kompaktowych. Takie rozwiązanie narzuca bardzo wysokie wymagania w stosunku do całego urządzenia, bowiem w przypadku wkładki MC o poziomie wyjściowym 0,3 mV sygnał musi być wzmocniony około 76db czyli ponad 6300 razy !!!
  • SENSOR2 MkII ma oczywiście możliwość wyboru sposobu działania wejścia, które może pracować w trybie zbalansowanym lub single-ended. Sygnał pochodzący z wkładki gramofonowej jest symetryczny dzięki czemu przy odpowiedniej konfiguracji wejścia możliwe jest uzyskanie większego odstępu od szumów i szerszego zakresu dynamiki. Czemu rezygnować z tego co dobre.

Dopasowanie obciążenia wejściowego jest realizowane za pomocą przełączników umieszczonych na tylnym panelu. W "dwójce" został zastosowany przełącznik ośmiopozycyjny co pozwoliło na zwiększenie ilości ustawień a co za tym idzie dokładniejszy dobór obciążenia wejściowego. W tym samym miejscu umieszczono również przełączniki pozwalające ustalić odpowiednie wzmocnienie, oraz wybrać tryb pracy układu wejściowego (zbalansowany lub single-ended). Wzmocnieniem sygnału zajmują się wyselekcjonowane układy scalone, natomiast korekcja zgodna ze standardem RIAA jest wykonana jako dwustopniowy układ pasywny w którym zastosowano nisko-szumowe rezystory, oraz kondensatory polipropylenowe. W celu zapewnienia dokładnej korekcji sygnału każdy element filtra jest mierzony i selekcjonowany ręcznie, dzięki czemu odchyłka od idealnej charakterystyki wynosi poniżej 0,3dB w paśmie od 20Hz do 20kHz.

  • Bardzo istotnym elementem osiągnięcia pełnego sukcesu jest zasilanie. SENSOR2 MkII został wyposażony w symetryczny zasilacz, a jego konstrukcja wykorzystuje rozwiązania mające na celu maksymalną redukcję zakłóceń. Duży nacisk został położony na właściwy dobór pojemności w obwodzie filtrującym, oraz zmniejszenie impedancji wyjściowej zasilacza. Nie bez znaczenia dla końcowego efektu jest również odseparowanie transformatora od reszty układu i umieszczenie go w osobnej obudowie. Zmiany jakie zostały wprowadzone w tej części urządzenia obejmują zasilacz główny, jak również zasilanie wokół wzmacniaczy operacyjnych. W pierwszej części znajduje się transformator, układ prostowniczy i pierwszy stopień stabilizacji. Drugi stopień znajduje się w obudowie głównej przedwzmacniacza.
  • Obudowa przedwzmacniacza i zasilacza została wykonana z rur o przekroju prostokątnym co wyraźnie poprawiło jej sztywność. Wszystkie części wykonano z materiałów niemagnetycznych.
  • Tak obszerne zmiany pozwoliły na poprawę dynamiki, obniżenie poziomu szumów oraz budowanie sceny dźwiękowej z o wiele większym rozmachem. Słuchacze zaznajomieni z Sensorem Prelude będą pod wrażeniem zmian jakie wnosi SENSOR2 MkII, a jego nowi posiadacze będą mogli cieszyć się nieograniczoną formą prezentacji winylowych płyt.
  • Wersja MkII jest ulepszoną wersją podstawowego Sensora2. Zmianie uległy obwody drukowane i niektóre elementy elektroniczne, a gniazda RCA zostały zastąpione doskonałymi terminalami Furutech FT-903R.

Informacje Techniczne:

Czułość wejściowa: 0,3 - 5 mV (regulowana)
Regulacja czułości: 0,3 - 0,4 - 0,6 - 0,9 - 1,4 - 2,5 - 5 mV
Wzmocnienie: 52 - 76 dB (2V rms wyjście)
Impedancja wejściowa: 20 ohm - 47 000 ohm
Regulacja impedancji 20 - 30 - 50 - 100 - 200 - 400 - 1000 - 47 000 ohm
Pojemność wejściowa: 100 pF
Tryb pracy wejścia symetryczny - niesymetryczny
Wejście RCA
THD: 0,01%
S/N 85dB
Liniowość RIAA: +/- 0,3dB (20Hz-20kHz)
Impedancja wyjściowa: 70ohm
Wyjście XLR, RCA
Nominalny poziom wyjściowy: 2V rms
Maksymalny poziom wyjściowy: 8V rms
Wymiary:
245 x 227 x 110 mm - przedwzmacniacz
122 x 230 x 70 mm - zasilacz
Waga:
3,5 kg. - przedwzmacniacz
1,7 kg. - zasilacz
Pobór: max 17W

Producent: RCM AUDIO

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...