Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

CHORD Qutest - Przetwornik cyfrowo-analogowy

Qutest

CHORD

Qutest to w prostej linii rozwinięcie najbardziej przystępnego cenowo DAC'a Chord Electronics, 2Qute. Został skonstruowany w taki sposób, aby wyjątkowe rozwiązania technologiczne tej angielskiej marki mogły być zastosowane w jak największej ilości urządzeń, które podłączyć można używając izolowanego gniazda USB-B, wejścia optycznego lub podwójnego koaksjalnego. Qutest włączony w nawet już starzejący się system audio doskonale zmodernizuje jego brzmienie.   Na tylnym panelu znajdują się analogowe wyjścia RCA służące do połączeń ze wzmacniaczami zintegrowanymi, przedwzmacniaczami i wzmacniaczami słuchawkowymi, a także wejścia cyfrowe wysokiej rozdzielczości (do 768 kHz dual-data), pozwalające na połączenie z komponentami Chord Electronics (np. transportem CD BLU MKII).  

Więcej szczegółów

5 634,65 zł brutto

-15%

6 629,00 zł brutto


Opis produktu

 

Technologia przyszłości

 

Qutest został zaprojektowany do użycia w domowym systemie audio, jako stacjonarny DAC. Konstrukcja zasilana jest za pomocą gniazda 5 V Micro USB. Qutest oferuje wsparcie dla plików aż do 32-bit/768 kHz PCM oraz DSD 512 dostarczanych przez galwanizowane wejście USB-B, 24-bit/384 kHz PCM i DSD 128 przesyłanych przez wejście koaksjalne (BNC) oraz 24-bit/192 kHz przy użyciu wejścia optycznego TOSLink.

 

Przetwornik wyposażony jest w gniazdo USB klasy 2, które zostało zaizolowane w procesie galwanizacji. Osiągnięto to przy użyciu całkowicie nowej techniki, w rezultacie możliwe jest przesyłanie danych o bardzo wysokiej rozdzielczości, aż do 768 kHz. Samo wejście nie wymaga użycia sterowników w przypadku połączeń z urządzeniami działającymi na systemach iOS oraz Android, system Windows poprosi nas o zainstalowanie sterowników.

 

W całości aluminiowa obudowa


Obudowa Qutest jest całkowicie nowym projektem. Ma zdecydowanie większą masę niż poprzednik i została wyprodukowana w procesie obróbki mechanicznej z aluminium o najwyższej jakości. Płytka PCB spoczywa w zagłębieniu wyżłobionym w obudowie, co zapewnia obwodom zdecydowanie większą, niż w poprzednich konstrukcjach, ochronę i izolację przed zewnętrznymi wibracjami. 

 

Nowa, zaprojektowana przez właściciela firmy, Johna Franksa, obudowa została wyposażona w charakterystyczne dla Chord Electronics powiększające "okienko", dające wgląd we wnętrze urządzenia. Do kontroli ponownie używa się sferycznych przycisków, które za pomocą koloru informują o wybranym filtrze i częstotliwości próbkowania, a których jasność można ustawić wedle indywidualnego upodobania. Nową cechą jest możliwość wyboru napięcia wyjściowego (1, 2 lub 3 V RMS). 

Nowy poziom technologii w kompaktowym konwerterze


W Qutest zostały zaimplementowane najnowsze technologie FPGA i WTA (Watts Transient Aligned), dzięki czemu urządzenie ma jeszcze większy wpływ na polepszenie dźwięku, niż jego poprzednik, 2Qute. W Qutest idealnie dobrano wzmocnienia, a redukcja szumów, zakres dynamiki i długość taktowania, techniczny wskaźnik zaawansowania filtra interpolacji praktycznie podwoiły się w stosunku do poprzednika.

Filtry do wyboru


Czterozakresowy filtr, obsługiwany z dedykowanego, sferycznego przycisku, oferuje szerokie spektrum dostępnych modyfikacji brzmienia - od ciepłego i miękkiego, po zimne i krystaliczne.

 

Zasilanie: 5 V 2 A Micro USB

Wejścia: USB Type B (White): 44.1 kHz – 768 kHz – 16bit – 32bit2x BNC Coax (Red): 44.1 kHz – 768 kHz – 16bit – 32bitOptical (Green): 44.1 kHz – 192 kHz – 16bit – 24bit

Wyjścia: 1x para RCA (lewy i prawy)
Wsparcie PCM: 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz, 358.8 kHz, 384 kHz, 717.6 kHz, and 768 kHz
Wsparcie DSD: od DSD64 (Single) do DSD512 (Octa-DSD)

Napięcie wyjściowe-zmienne (wybieralne) 1,2 lub 3V RMS

Chipset: Chord Electronics Xilinx Artix 7 (XC7A15T) FPGA 

Częstotliwość: 20 Hz - 20 kHz

Impedancja wyjściowa: 0,025 Ω

THD: <0,0001% 1 kHz 3V RMS 300 ΩTHD i szum przy 3V 

RMS: 117 dB przy 1 kHz 300 Ω ‘A’ weighted

Separacja kanałów: 138 dB przy 1 kHz 300 Ω

Masa 770 g

Wymiary 41 mm x 160 mm x 72 mm

  

 

Strona producenta

 

 


Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...