Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Wkładka MC Phasemation PP-200

PP-200

Phasemation

[...]  Ujmując rzecz krótko – mając komukolwiek sugerować wybór wkładki do 7-8 tysięcy, może nawet i do 10, od dziś będę polecał Phasemation PP-200 na równi z wspominaną Haną ML. Która z nich jest lepsza? Bez bezpośredniego porównania nie podejmuję się tego rozstrzygnąć, acz na pewno obie grają w dużo wyższej lidze niż wskazują na to ich cena. Marek Dyba, High Fidelity

Więcej szczegółów

5 290,00 zł brutto


Opis produktu

Phasemation PP-200 – wstęp do najlepszych wkładek MC

Japońscy specjaliści od techniki analogowej i lampowej, Phasemation, proponują najnowszą wkładkę gramofonową typu MC, oznaczoną symbolem PP-200. Otwiera ona katalog tej high-endowej manufaktury, będąc odpowiedzią na zapotrzebowanie melomanów na akcesoria gramofonowe najwyższej klasy, dostępne przy ograniczonym budżecie. PP-200 ma bowiem dostarczyć odbiorcy esencji firmowych cech znanych z topowych modeli Phasemation: realistycznego odwzorowania zjawisk przestrzennych, precyzyjnej lokalizacji pozornych źródeł dźwięku, no i oczywiście jak najwięcej bezkompromisowej naturalności brzmienia. PP-200 celuje więc w tytuł mistrza kategorii przystępnych cenowo wkładek MC z najwyższej półki.

W PP-200 zastosowano układ silnych magnesów neodymowych, odpowiadających za dużą czułość odczytu i odpowiednio wysoki poziom sygnału wyjściowego. Cewka drgająca jest wykonana z miedzi beztlenowej o czystości 6N, a pozostałe elementy układu magnetycznego są z czystego żelaza. Diamentowa końcówka igły typu mikro-krawędziowego o krzywiźnie 0.03 x 0.003 mm i wspornik wykonany z pręcika borowego o średnicy 0.26 mm spoczywają w korpusie dopracowanym pod kątem jak najlepszej redukcji niepożądanych drgań wpływających na mikrosygnały muzyczne. Podstawę PP-200 wykonano z wykrawanego stopu duraluminium, a resztą obudowy – z aluminium, również obrabianego za pomocą frezarek CNC. Wszystkie komponenty o kluczowym wpływie na jakość dźwięku zostały zaadaptowane według prawideł sprawdzonych w topowych wkładkach Phasemation, takich jak PP-2000 – np. dzięki dopracowaniu układu detekcji drgań rewelacyjnie prezentuje się parametr trackingu.

Pełna recenzja: Marek Dyba, High Fidelity

Specyfikacja techniczna: 

Typ wkładki: Moving Coil, niskopoziomowa
Impedancja wewnętrzna: 4 Ω
Rekomendowany nacisk igły: 1,7 – 2 g
Napięcie wyjściowe: 0,3 mV
Podatność: 8,5 x 10-6 cm/dyne
Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 30 kHz
Separacja kanałów: 25 dB (1 kHz)
Zrównoważenie kanałów: w zakresie 1 dB
Waga: 10,5 g
Szlif igły: line contact, 0,03×0,003 mm 
Wspornik: bor (φ 0,26)
Magnes: neodymowy

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...