Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Dysk stroboskopowy JR Audio - standard, czerwony

JR3-01

JR AUDIO

Płytka stroboskopowa stanowi wzorzec pomiarowy zaprojektowany do współpracy ze źródłem światła błyskającym 50 razy na sekundę z niską bezwładnością (latarka stroboskowa JR Audio).   Wykonano ją z polerowanego aluminium z laserowo grawerowanym cechowaniem.Prostokątne znaczniki na obwodzie naniesiono w taki sposób, że oświetlone z odpowiednią częstotliwością, swoim pozornym ruchem w łatwy sposób informują o ewentualnych odchyleniach prędkości obrotowej gramofonu.   Hand made in Europe by JR Audio.         Opakowanie: kartonowa koperta

Więcej szczegółów

79,00 zł brutto

Opis produktu

 

Płytkę należy umieścić centralnie na osi pustego talerza lub na leżącej już na nim płycie. Po uruchomieniu gramofonu trzeba lekko skośnie zbliżyć latarkę stroboskopową do zewnętrznej krawędzi płytki. Trzy współosiowe okręgi utworzone z prostokątnych znaczników różnej grubości odpowiadają za pomiar 3 standardowych prędkości obrotowych odtwarzania płyt. Najbardziej zewnętrzny, największy okrąg odpowiada prędkości 33 ⅓ obr/min, środkowy – 45 obr/min, a wewnętrzny – 78 obr/min.

Znając wybraną prędkość gramofonu należy obserwować odpowiedni, skośnie oświetlony z bliskiej odległości okrąg.

Jeżeli widzimy, że znaczniki, mimo obrotów płytki, pozostają w jednym miejscu, prędkość jest zgodna z prędkością znamionową. Jeżeli obserwujemy, że znaczniki wykonują ruch obrotowy - prędkość jest różna od znamionowej. Ruch znaczników przeciwnie do ruchu wskazówek zegara oznacza, że płytka obraca się za szybko.

Ruch zgodny z ruchem wskazówek zegara oznacza, że prędkość obrotowa talerza jest zbyt mała.

 

Pomiar jest szczególnie pomocny w gramofonach z płynną regulacją obrotów, gdzie na bieżąco w trakcie wykonywania pomiaru można wprowadzać korekty.

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...