Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Gramofon CLEARAUDIO Innovation Basic, ramię TT5

TT043 TT5

ClearAudio

Gramofon Innovation Basic to kompaktowa wersja gramofonu linii Innovation z najnowszym ramieniem liniowym CLEARAUDIO TT5. Zastosowano identyczne rozwiązania jak w modelach wyższych, gramofon przedstawia nadzwyczajny stosunek ceny do jakości.   Najważniejsze cechy: - warstwowa podstawa złożona z aluminium i Panzerholz - magnetyczne łożyskowanie z ceramicznym trzpieniem - optyczna kontrola prędkości ( OSC ) - przetwornik Clearaudio Essence MC - ramię liniowe Clearaudio TT5 - cichy i stabilny napęd - nowoczesny design   Ramię tangencjalne - CLEARAUDIO TT5.  Wkładka porusza się jakby znajdowała się w sferze nieważkości, zapewniając grotowi igły całkowicie nieskrępowany ruch przez rowek płyty.    

Więcej szczegółów

47 990,00 zł brutto

-5 000,00 zł

52 990,00 zł brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

Gramofon CLEARAUDIO Innovation Basic, ramię TT5

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Opis produktu

Gramofon Innovation Basic zbudowany został z wykorzystaniem materiałów i rozwiązań będących autorskimi realizacjami inżynierów CLEARAUDIO.

OSC -> Optical Speed Control - system sterowania pracą silnika. Zapewnia niezwykle stabilne obroty i błyskawiczne przełączanie zakresów prędkości, dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu.

CMB -> Ceramic Magnetic Bearing - magnetyczne łożysko z ceramicznym trzpieniem. Stanowi ono najbardziej newralgiczny i wrażliwy punkt całej konstrukcji, praktycznie eliminuje możliwość przeniesienia na talerz jakichkolwiek wibracji zewnętrznych.

Swing Base TT5 -> dodatkowy element w kolumnie ramienia TT5 umożliwiający jego obrót o 90 stopni, co pozwala na nieskrępowany dostęp do talerza.

Ramię CLEARAUDIO TT5. Obok innych modeli tego typu: TT3, TT2, TT1 to zupełnie nowatorska konstrukcja. Wkładka zawieszona w surowej formie ramienia TT5 - igła śledząc rowek przesuwa się po linii prostej - równolegle do osi płyty! Wkładka porusza się jakby znajdowała się w sferze nieważkości, zapewniając grotowi igły całkowicie nieskrępowany ruch przez rowek płyty. Zawieszenie uchwytu mocującego przetwornik przesuwa się dzięki niezwykle precyzyjnie wykonanemu łożysku V4 wewnątrz szklanej rurki, której ścianki zostały wypolerowane z najwyższą dokładnością. - poprawa sceny, jej rozplanowania, naturalnych proporcji i powietrza- kwestia regulacji antiskatingu, równoważenia siły odśrodkowej - znika całkowicie.

 

 

clearaudio TT5

 

Recenzje:

 

Magazyn SOUNDREBELS

clearaudio essence

 

Optymalnym przetwornikiem dla tej konstrukcji jest wkładka nowej generacji MC ESSENCE

Naturalna barwa, przestrzenny, trójwymiarowy dźwięk, żywa dynamika i wciągająca muzykalność.

Dane techniczne MC ESSENCE:

Pasmo przenoszenia 20Hz-40kHz
Napięcie wyjściowe 0,4 mV at 5cm/sec
Separacja kanałów >32 dB
Balans między kanałami <0,3 dB
Śledzenie ścieżki 90 μm
Podatność (Compliance) 9 µm/mN
Zalecana siła nacisku w zakresie 2.0g (+/-0,2g)
Impedancja 11 Ohm
Szlif: Micro Line
Wspornik grota igły: Boron
Obudowa: stop magnezu i aluminium z ceramiczną powłoką
Waga 8 g

* Indywidualnie numerowana i rejestrowana Karta gwarancyjna. Gramofon podobnie jak inne komponenty i akcesoria pochodzi od dystrybutora w Polsce.

Zakres dostawy:

Gramofon CLEARAUDIO Innovation Basic (silver/wood)
Wkładka CLEARAUDIO ESSENCE MC
Ramię CLEARAUDIO TT5
Akrylowy talerz
Swing Base

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...