Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Stabilizator Presslift - AUTO UP

Presslift

Dwufunkcyjny stabilizator do gramofonu. Oprócz standardowego przeznaczenia zwiększa wygodę obcowania z gramofonem - po zakończonym odtwarzaniu automatycznie uniesie ramię. "Presslift jest obowiązkowy dla każdego, kto ma skłonność do drzemania lub innego sposobu nieobecności, gdy płyta osiągnie koniec strony." - W.S."    

Więcej szczegółów

1 290,00 zł brutto


Opis produktu

 

Nazwany „the Presslift” i wykonany przez francusko-kanadyjską firmę Mind-Pop Revolution, urządzenie dwufunkcyjne jest również przyzwoitym dociskiem ważącym 722 g. Z tego powodu nie będę omawiać jego wydajności jako docisku / zacisku, ponieważ dociski i zaciski są zależne od gramofonu i nie widzę go jako masywnego, dzięki ultra lekkiej konstrukcji, pokładom o niskim momencie obrotowym. W TechDAS Air Force III Premium nie miało to wpływu na prędkość, a jego waga była mniejsza niż w przypadku dwóch stabilizatorów TechDAS.

Z drugiej strony, jego rozwiązanie do podnoszenia wkładki gramofonowej jest czystym geniuszem. Próbując wielu urządzeń przez lata, takich jak Thorens i Monitor Audio oraz Audio-Technica, i martwiąc się o ich szorstkie obchodzenie się z ramieniem / wkładką / wspornikiem, uznałem działanie Presslift za objawienie.

W zestawie Presslift znajduje się poprzeczka 1,6 g, która pasuje do headschela. Po stronie najbliższej środka talerza znajduje się pionowe włókno. Kiedy ramię osiąga koniec strony winyla, włókno jest podnoszone przez rosnącą spiralę zwijającą się wokół podnośnika, który unosi ramię. Ponieważ podnośnik jest sprawą dwuczęściową, dolna część nadal się obraca, podczas gdy górna część, która podniosła ramię, przestaje się poruszać. 

Moje doświadczenia z Pressliftem jako, że byłem jednym z pierwszych na świecie posiadaczy i dystrybutorów gwarantują kupującemu bardzo pozytywny wpływ na dźwięk odtwarzanych płyt. To o czym pisze Ken, Presslift w bardzo poważnym stopniu oszczędza wkładki gramofonowe. Urzadzenie jest naprawdę genialne. Składa się z 19 elementów m.in. specjalnego łożyska ceramicznego. Dolna część waży 200g po to aby nie obciążać silnika podczas startu. Górna waży 522 g i podczas obrotów talerza nabiera powoli obrotów tak aby pod koniec strony płyty swoją inercją podnieść ramię z wkładką do góry. Ta część zachowuje sie jak dzwon przechwytując na siebie i gasząc rezonanse.

 

 

Waga 722g
Średnica 90mm
Wysokość 30mm

Dostępne 3 wersje kolorystyczne: Gold 24K, Nickel Mat, Nickel Glossy

Producent: Mind-Pop Revolution

Instrukcja montażu 

 

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...