Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Gramofon CLEARAUDIO Performance DC | Ramię TT5

ClearAudio

  Gramofon CLEARAUDIO z Performance DC w konfiguracji z nowym ramieniem tangencjalnym CLEARAUDIO TT5, w pełni high-endowy gramofon CLEARAUDIO w niewygórowanej cenie.     Jego największym atutem jest precyzja konstrukcji oraz dokładność wykonania najdrobniejszego elementu w zestawieniu z równie elegancką i bezkompromisową architekturą.   W najnowszej wersji wykorzystano nowe ramię tangencjalne - CLEARAUDIO TT5.    Wkładka porusza się jakby znajdowała się w sferze nieważkości, zapewniając grotowi igły całkowicie nieskrępowany ruch przez rowek płyty.       Zastosowano w nim ulepszoną wersję silnika DC, o jeszcze bardziej stabilnych obrotach, wyposażonym w łożyska całkowicie bezszelestne, nie idzie tu bowiem już o szumy czy odgłosy. Silnik jest niesłyszalny!  

Więcej szczegółów

Towar dostępny

29 990,00 zł brutto

-5 940,00 zł

35 930,00 zł brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

Gramofon CLEARAUDIO Performance DC | Ramię TT5

Konfiguracja z wkładką: CLEARAUDIO MC ESSENCE

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Opis produktu

...kolejny rok przynosi kolejne wyróżnienie: SOUND IMAGE AWARDS 2015

Gramofon pracuje w trzech prędkościach: 33.3, 45 i 78 rpm. Ta ostatnia jest ukłonem wobec tych melomanów i kolekcjonerów, którzy odkrywają uroki i jednak doskonałe nagrania płyt szelakowych! Jakość tych nagrań, niesłusznie lekceważonych, dzięki współczesnym przetwornikom uzyskuje zupełnie nowy wymiar. Potwierdza się raz jeszcze teza, że nasi przodkowie potrafili doskonale nagrywać i tłoczyć płyty; nie zawsze jednak dysponowali sprzętem, który pozwoliłby w pełni zreprodukować utrwalony dźwięk.

 

Talerz o grubości 40 mm wykonany jest z polioksymetylenu (POM). Tworzywo o strukturze wewnętrznej niwelującej i tłumiącej wszelkie wibracje. Materiał przypomina bardziej strukturę winylu niż akryl. Jest to konsekwentna polityka CLEARAUDIO, które potwierdziło m.in. w macie Vinyl Harmo-nicer, że najlepszym podłożem dla winylu jest… winyl. Jeśli przyjrzą się Państwo dokładniej precyzji wykonania tego talerza uznają, że nie ma przesady w określeniu, że szlifowano go metodą stosowaną do obróbki diamentów.

Jego geometria jest po prostu – idealna, uzyskana dzięki zastosowaniu obrabiarek sterowanych numerycznie metodą CNC.

 

Ceramic Magnetic Bearing – łożysko ceramiczne. Stanowi ono najbardziej newralgiczny i wrażliwy punkt całej konstrukcji. Ale właśnie dzięki zastosowaniu rewolucyjnych łożysk ceramicznych - talerz będzie obracał się nawet tysiąc lat. Dobrze byłoby jednak, aby co dwa lata wpuścić do tego łożyska jedną, dwie krople oleju, który znajdą Państwo w zestawie. 

Ten typ łożyska praktycznie całkowicie eliminuje możliwość przeniesienia na talerz jakichkolwiek wibracji zewnętrznych.

 

clearaudio CMB

 

OSC (Optical Speed Control) – to obok łożyska, silnika i technologii produkcji talerzy – kolejny oryginalny wynalazek CLEARAUDIO. Stabilność obrotów talerza daje się mierzyć czasem kosmicznym. Gramofon wyposażony jest oczywiście w możliwość korygowania prędkości obrotu talerza, ale nie sądzę, by kiedykolwiek mieli Państwo potrzebę z niego korzystać.  

 

Ramię tangencjalne CLEARAUDIO TT5. Obok innych modeli tego typu: TT3, TT2, TT1 to zupełnie nowatorska konstrukcja. Wkładka zawieszona w surowej formie ramienia TT5 - igła śledząc rowek przesuwa się po linii prostej - równolegle do osi płyty! Wkładka porusza się jakby znajdowała się w sferze nieważkości, zapewniając grotowi igły całkowicie nieskrępowany ruch przez rowek płyty. Zawieszenie uchwytu mocującego przetwornik przesuwa się dzięki niezwykle precyzyjnie wykonanemu łożysku V4 wewnątrz szklanej rurki, której ścianki zostały wypolerowane z najwyższą dokładnością. 

 

- poprawa sceny, jej rozplanowania, naturalnych proporcji i powietrza

- kwestia regulacji antiskatingu, równoważenia siły odśrodkowej – znika całkowicie

 

 

clearaudio clarify tt5

 

Recenzje:

 

Magazyn HIFI CHOICE Polska

Magazyn AUDIOphile

 

 

Najbardziej optymalnym przetwornikiem dla tej konstrukcji jest wkładka ESSENCE - wysokiej klasy przetwornik MC zamknięty w minimalistycznej i surowej formie...   ESSENCE MC to niskonapięciowa wkładka prezentująca możliwości reprodukcji dźwięku charakterystyczne dla serii MC na przystępnym cenowo poziomie.   Model wyposażony w boronowy wspornik, grot w szlifie Micro Line i opatentowany przez CLEARAUDIO generator.

 

 

 

CLEARAUDIO%20MC%20ESSENCE%20winyle.pl%20

 

Parametry elektryczne ESSENCE MC pozwalają na właściwą współpracę z niemal każdym przedwzmacniaczem gramofonowym MC, gwarantując doskonałe efekty: naturalną barwę, przestrzenny, trójwymiarowy dźwięk, żywą dynamikę i wciągająca muzykalność.

To jest właśnie ESENCJA nowej wkładki MC od CLEARAUDIO...

Dane techniczne:

Pasmo przenoszenia 20Hz-40kHz
Napięcie wyjściowe 0,4 mV at 5cm/sec
Separacja kanałów >32 dB
Balans między kanałami <0,3 dB
Śledzenie ścieżki 90 μm
Podatność (Compliance) 9 µm/mN
Zalecana siła nacisku w zakresie 2.0g (+/-0,2g)
Impedancja 11 Ohm
Szlif: Micro Line
Wspornik grota igły: Boron
Obudowa: stop magnezu i aluminium z ceramiczną powłoką
Waga 8 g

Zakres dostawy:

Wkładka CLEARAUDIO MM Virtuoso lub MC ESSENCE
Gramofon CLEARAUDIO Performance DC
Ramię CLEARAUDIO TT5
Moduł Swing Base info

Producent: CLEARAUDIO Electronic GmbH Germany - info

* Indywidualnie numerowana i rejestrowana Karta gwarancyjna. Gramofon podobnie jak inne komponenty i akcesoria pochodzi od oficjalnego dystrybutora w Polsce.

 

 

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...