Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Mata LP-Carbonmat + Stabilizator | Audio Reference

M-Matte

Millennium audio vision

    "Referencyjna" mata antyrezonansowa     Antyrezonansowa, antystatyczna mata LP-Carbonmat w połączeniu z firmowym stabilizatorem tworzą rozwiązanie umożliwiające idealne ułożenie i zespolenie odtwarzanej płyty z talerzem. Wykonana z plecionki włókien węglowych mata Audio Reference przynosi wyciszenie szumów, lepiej zarysowuje kontury poszczególnych zakresów.   W odtwarzanej muzyce wzrasta ilość i jakość detali. Klasa dźwięku zyskuje na precyzji i dynamice.   Diametralnej poprawie ulega stereofonia.

Więcej szczegółów

669,00 zł brutto


Opis produktu

 

 

logo audio reference

 

 

 

LP-Carbonmat to projekt warstwowy:

- pierwsza warstwa to plecionka włókien węglowych - bardzo lekki i sztywny materiał o niebywałych wręcz właściwościach antyrezonansowych. Dokładnie przylega do talerza, przejmuje, pochłania i tłumi drgania i rezonans generowany przez mechanikę gramofonu. Ogranicza ponadto wzrost potencjału elektrostatycznego.
- warstwa druga - welurowa mająca bezpośredni kontakt z odtwarzaną płytą jest utworzona na szerokość rekordu dzięki czemu powstało wgłębienie na label (skutkuje to lepszym ułożeniem i spasowaniem płyty z talerzem)

Docisk stanowiący część zestawu jest elementem odpowiedzialnym za właściwe ułożenie odtwarzanego nośnika - tak by możliwie całą powierzchnią przylegał do maty. Jest wykonany ze stali szlachetnej i obustronnie pokryty warstwą włókien węglowych. Otwór został tak zaprojektowany by ciasno opinał trzpień gramofonu dzięki czemu użytkownik może decydować
o sile z jaką płyta jest dociskana.

Mata LP-Carbonmat jest niezwykle uniwersalna, jest produktem wyjątkowym i polecanym do każdego gramofonu. Z uwagi na jej budowę szczególnie rekomendujemy ją do gramofonów gdzie brak możliwości regulacji wysokości ramienia (adjustacja VTA)

***

 

Do utrzymania w czystości warstwy włókna weglowego należy używać delikatnej bawełnianej chusteczki uważając by nie uszkodzić gładkiej błyszczącej powierzchni.

Część welurową maty najwygodniej czyścić stosując wałek elastomerowy bądź jego substytut.

Mata LP-Carbonmat występowała wcześniej pod nazwą Millennium - na obecny moment dostarczna jest jako produkt Audio Reference.

Informacje techniczne:

Grubość: 0,3mm
Średnica: 295mm
Kolor: czarny

W zestawie: mini stabilizator-zacisk

 

Producent: Audio Reference

Made in Germany

 

 

 


Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...