Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Jonizator do płyt LP - ION-001 DS Audio

DS ION-001

DS Audio

 ION 001 vinyl ionizer - pod tą nazwą kryje się jonizator powietrza, który zapewnia neutralizację ładunków statycznych na powierzchni płyty analogowej. Urządzenie działa w obrębie gramofonu w "czasie rzeczywistym"  zapewniając wolne od trzasków odtwarzanie płyt. ION 001 jest urządzeniem uniwersalnym i można go stosować z dowolnym gramofonem. Działa całkowicie "bezdotykowo" więc nasza cenna kolekcja jest bezpieczna. "bez AUDIO Voo Doo - czysta fizyka"

Więcej szczegółów

Towar dostępny

8 190,00 zł brutto


Opis produktu

ION 001 vinyl ionizer - generuje jony dodatnie i ujemne, aby zneutralizować i usunąć ładunek statyczny z płyt winylowych

Płyty analogowe mają powierzchniowy ładunek elektrostatyczny powstały w wyniku tarcia. Dwoma powszechnymi źródłami tarcia, które powoduje nagromadzenie ładunków elektrostatycznych, jest opór igły, który występuje podczas odtwarzania płyty, a także po prostu wyjmowanie płyt z ich okładki.

Jonizator ION-001 emitując zarówno jony dodatnie, jak i ujemne w kontrolowany sposób z podwójnych gniazd, skutecznie neutralizuje i usuwa elektryczność statyczną z powierzchni płyty. Ta unikalna konstrukcja „bez wentylatora” pozwala na cichą pracę w celu ciągłego użytkowania podczas odtwarzania płyt.

Dodatkowo ION-001 można wykorzystać do zdjęcia ładunku z płyt CD.

Uwaga: Stopień naładowania elektrostatycznego może się różnić w zależności od różnych czynników, w tym kształtu grota igły, materiału płyty analogowe, temperatury i wilgotności itp.

ION-001

Jonizator ION-001 - duża moc z niską emisją ozonu

ION-001 to urządzenie o bardzo dużej mocy, wyposażone łącznie w 4 jonizatory, po 2 dla jonów dodatnich i ujemnych. ION-001 wykorzystuje specjalistyczny kontroler zasilania, który tłumi generowanie nadmiaru ozonu, zapobiegając niepożądanemu utlenianiu.


Jonizator ION-001 ma konstrukcję wieży, którą w łatwy sposób ustawiamy obok gramofonu, co pozwala na łatwą wymianę płyt winylowych. Efektowny design powoduje, że ION-001 pięknie komponuje się  z szeroką gamą gramofonów o całkowitej wysokości talerza do 18 cm lub 7 cali. W przypadku gramofonów przekraczających tę wysokość talerza, należy użyć podstawy/wspornika, aby prawidłowo ustawić ION-001.

Jonizator nie usunie trzasków pochodzących z uszkodzeń mechanicznych nośnika

Info: DS Audio JAPAN

Materiały VIDEO:

 

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...