Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Pro-Ject Phono Box DS3 B

Pro-Ject

Zbalansowany, dual mono & w pełni dyskretny przedwzmacniacz gramofonowy o audiofilskim charakterze. Przedwzmacniacz DS3 B jest idealnym partnerem dla gramofonów, które można skonfigurować w systemie przy użyciu połączenia TRUE BALANCED.Dysponuje wieloma funkcjami i możliwościami ustawień. Umożliwia podłączenie dwóch gramofonów (lub ramion). Zaawansowane możliwości regulacji sprawiają, że najnowsze urządzenie podłączymy do każdego gramofonu zapewniając optymalne warunki dźwiękowe. Phono Box DS3 charakteryzuje się bardzo liniową konstrukcją, zapewniając najlepszą jakość dźwięku dzięki minimalistycznej budowie. Dzięki wysokiej jakości brzmienia oraz przystępnej cenie, jest gratką nie tylko dla wymagających użytkowników. Obudowa z aluminium kryje konstrukcję zbalansowaną opartą na elementach dyskretnych. Pozwala to na wyjątkowe walory brzmieniowe w tym segmencie cenowym.

Więcej szczegółów

2 950,00 zł brutto


Opis produktu

Główne cechy:

• Nowość - zbalansowane wejścia/wyjścia XLR
• Nowość - 5-pin mini XLR zbalansowane wejście
• Nowość - w pełni symetryczny, dyskretny stopień wzmocnienia
• Nowość - w pełni pasywna, dyskretna korekcja RIAA
• Nowość - w pełni dyskretne obwody audio - bez wzmacniaczy operacyjnych
• Dla wkładek typu MM/MC
• Konstrukcja dual mono
• Płynna regulacja impedancji wejściowej
• Najdokładniejsze dopasowanie wkładki MC
• Niski poziom szumów/niskie zniekształcenia
• Wyzwalacz Trigger in/out
• Ciężka, aluminiowa obudowa chroni przed zakłóceniami
• Drewniane panele boczne dostępne osobno
• Wyprodukowano w Europie

„B” oznacza zbalansowany


Phono Box DS3 B wykorzystuje prawdziwie w pełni zbalansowaną sekcję wzmocnienia. Można podłączyć gramofon za pomocą 5-pinowego kabla mini XLR lub standardowych kabli XLR i uzyskać zbalansowaną ścieżkę sygnału. Oba łańcuchy sygnałowe (+ i -) skutecznie przenoszą te same informacje muzyczne. Prawdziwie zbalansowany stopień wzmocnienia może wyodrębnić końcową informację muzyczną z sygnałów +/- i redukować, usuwać wszelkie szumy, które potencjalnie mogłyby by się pojawić w przekazie sygnału. Dwa oddzielne tory sygnałowe korzystają z dwóch oddzielnych sekcji wzmacniacza.

Obwody dyskretne

Phono Box DS3 B wykorzystuje w pełni dyskretne obwody audio. Dyskretny obwód składa się z komponentów elektronicznych, które są odrębnymi, indywidualnymi urządzeniami, zwanymi również komponentami dyskretnymi. Niezliczone godziny
testów odsłuchowych i lata doświadczeń pokazały, że nawet najlepsze wzmacniacze operacyjne nie są tak neutralne, naturalne, dynamiczne ani żywe. Standardowe przedwzmacniacze gramofonowe z układami scalonymi składają się z kilkudziesięciu lub setek komponentów w porównaniu do dyskretnych konstrukcji gdzie stosowane są setki lub tysiące komponentów.

Pasywny EQ

Zbalansowany sygnał jest przetwarzany przez w pełni pasywny i dyskretny stopień korekcji RIAA. Utrzymując w pełni symetryczny stopień wzmocnienia, możemy zoptymalizować stosunek sygnału do szumu, dając sekcji EQ najlepszej jakości sygnał. W pełni podzielona korekcja pasywna pozwala na lepsze dopasowanie impedancji i mniejsze odchylenie od optymalnej krzywej RIAA. W przypadku zbalansowanych
wyjść XLR, dyskretny stopień równoważący generuje sygnał symetryczny, dzięki czemu ponownie można skorzystać ze zbalansowanej transmisji sygnału. Wyjścia sygnału RCA mają własny, w pełni dyskretny stopień wyjściowy, obsługiwany bezpośrednio przez korektor RIAA.

Ustawienie obciążenia wkładki gramofonowej


Można podłączyć dwa gramofony jednocześnie i w łatwy sposób dokonać ustawień z poziomu panelu frontowego. Wybrane ustawienia zapisane są w pamięci. Przedwzmacniacz umożliwia wybór z szerokich zakresów wzmocnienia od 40dB do 65dB. Jest to istotne i ma uzasadnienie w wypadku połączenia zbalansowanego. Phono Box DS3 B można idealnie dopasować do szerokiej gamy wkładek i doskonale zintegrować z resztą systemu HiFi, dokładnie dopasowując poziomy głośności do innych źródeł, takich jak odtwarzacze CD lub urządzenia strumieniowe. Impedancję obciążenia można ustawić w sposób ciągły za pomocą potencjometru, systemu, opatentowanego przez Pro-Ject Audio Systems. Umożliwia płynną regulację impedancji podczas odtwarzania i natychmiastową ocenę wpływu różnych opcji obciążenia. Jest to konieczne, aby znaleźć odpowiednią impedancję obciążenia dla wkładki. Żaden inny producent nie implementuje tej funkcji w tak ekstremalny sposób...

Zewnętrzny zasilacz

Phono Box DS3 B jest zasilany z zewnętrznego zasilacza. Istotne jest, aby wszystkie części, które mogą promieniować elektromagnetycznie, znajdowały się poza zasięgiem wzmacniacza. Z tego powodu używamy zasilacza zewnętrznego. Ze względu na wymagania legislatywne musi być to zasilacz impulsowy z gwarantowanym poborem mocy w trybie czuwania 0,1W. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zasilacz o konstrukcji liniowej, bo może zaoferować jeszcze bardziej czystą moc. Aby wyprodukować wysokiej klasy zasilacze, trzeba zastosować transformator o bardzo niskim nasyceniu rdzenia i najlepiej z ekranowaniem między uzwojeniem pierwotnym i wtórnym.

Opcja zasilacza liniowego - Power Box DS2 Sources

Niskie nasycenie rdzenia zmniejsza wpływ zewnętrznego pola elektromagnetycznego, które może być indukowane do czułych obwodów. Ekranowanie między uzwojeniami działa jak bardzo efektywny filtr, który skutecznie tłumi zakłócenia z sieci. Uzyskana
filtracja jest jeszcze lepsza, jeżeli zostanie zastosowany bloker DC, który zapobiega nasyceniu rdzenia prądem stałym. Zmniejszają się również wibracje mechaniczne transformatora. Bardzo ważne jest, aby używany transformator był również impregnowany próżniowo. Oczywiście taki transformator ma większe gabaryty i jest jednocześnie bardziej kosztowny.

Dlatego zasilacze korzystające z takich transformatorów wymagają obudowy wielkości samego Phono Box DS3 B. Miejsce zasilania nie powinno znajdować się blisko Phono Box DS3 B. Dodatkowo Phono Box DS3 B nie powinien być narażony na działanie dużych transformatorów we wzmacniaczach mocy lub innych urządzeniach, które mogą powodować zakłócenia elektromagnetyczne. Silne pola elektromagnetyczne pochodzące z dużych transformatorów znajdujących się w bardzo bliskiej odległości mogą przeniknąć przez metalową/aluminiową obudowę Phono Box DS3 B. Nawet taka obudowa ma
swoje ograniczenia! Najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie Phono Box DS3 B jak najdalej od tych szkodliwych pól elektromagnetycznych.

Urządzenia takie jak Power Box DS2 są kolejnym krokiem naprzód dla wydajności twojego systemu, przede wszystkim Phono Box DS3 B.

Specyfikacja Techniczna:

Impedancja wejściowa: Płynny zakres 10 – 1000 Ohm lub stała wartość 47kOhm
Pojemność wejściowa: 50, 150, 300, 400pF
Wzmocnienie (+ 6dB dla XLR ): 40, 45, 50, 55, 60, 65 dB SNR MM (40dB): 104dBV, 111dBV
SNR MC (60dB): 85dBV, 91dBV
THD przy 1 kHz: <0,001% MM, < 0,004% MC
THD (20Hz-20kHz): <0,005% MM, < 0,01% MC
RIAA: < 0,25dB / 20Hz - 20kHz
Filtr Subsoniczny: przy 20Hz - 18dB/octave
Wejścia: 1x 5-pin mini XLR / 1x para XLR / 1x para RCA phono
Wyjścia liniowe: 1x para RCA, 1x para XLR
Podłączenie XLR: 1 ground, 2 “hot” and 3 “cold” Trigger In/Out: 12V on/off
Zasilacz zewnętrzny: 18V/500mA DC
Pobór energii: 18V/max.290mA DC, <0.5 W standby


Wymiary: 206 x 72 x 194 (205 z gniazdami) mm
Masa1480g bez zasilacza

Sprzęt marki Pro-Ject objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

Pro-Ject_Phono_Box_DS3_B_X2_winyle.pl_li

 

 

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...