Kategorie

Czyszczenie płyt

Czyszczenie płyt

Dowiedz się więcej >

Prostowanie płyt

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Kalibracja gramofonu

Kalibracja gramofonu

Dowiedz się więcej >

Nowy Mata węglowa VinylSpot Antystyczna dwuwarstwowa Zobacz większe

Mata węglowa VinylSpot Antystyczna dwuwarstwowa

VS CARBON MAT 2

VinylSpot

Mata węglowa  dwuwarstwowa o potwierdzonych właściwościach sonicznych. Autorskie rozwiązanie, Mata produkowana jest wyłącznie dla firmy VinylSpot. Składa się ze stykających się ze sobą włókien węglowych. Włókna te najlepiej ze wszystkich znanych materiałów, z których produkuje się maty gramofonowe, przewodzi prąd. Ładunek elektryczny, który jest przyczyną wyładowań przy słuchaniu muzyki jest wprowadzony do maty i dalej przez trzpień gramofonu (szpindel) odprowadzany jest do ziemi. Dlatego też otwór w środku maty jest nieco mniejsze niż standardowy trzpień (6,4 mm średnicy), by szczelnie przylegać do niego i skutecznie odprowadzać ładunki.

Więcej szczegółów

Towar chwilowo niedostępny

239,00 zł brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

Mata węglowa VinylSpot Antystyczna dwuwarstwowa

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Opis produktu

"Najważniejszym elementem projektu było wykonanie maty możliwie, jak najcieńszej i o jak największej skuteczności rozładowania ładunków statycznych.

Dostępne na rynku maty węglowe pokryte są żywicą, która nie przewodzi prądu, zatem włókno węglowe nie spełnia podstawowego warunku, jakiego powinniśmy oczekiwać od takiego produktu. Ta mata powstaje w wieloetapowym procesie, trwającym dwie doby.

Mata ma rezystancję skrośną i powierzchniową na poziomie 100kOhm, co wg norm stosowanych w elektronice lokuje ja w grupie materiałów PRZEWODZĄCYCH

Pomiary wykonano zgodnie z instrukcjami zawartymi w pakiecie norm PN-EN 61340, gigaomomierzem TOM600 w temperaturze otoczenia 24 stC i przy wilgotności względnej 46%."

Źródło: vinylspot.pl
  • Średnica:  290 mm
  • Grubość całkowita: 1,25mm  mm
  • Materiał dwuwarstwowy: włókno węglowe oraz specjalny welur.

Uwaga!  zawsze kładziemy matę stroną z włóknem węglowym do płyty.

Profesjonalna weryfikacja - na najlepszym możliwym sprzęcie i u najlepszego recenzenta (red. Marek Dyba) - artykuł HiFi Knights

Polecamy również

Ostatnio oglądane

Raty 0% - bez prowizji i odsetek...